İncekum Gezilecek ve Görülecek Yerler

İncekum Plajı: İncekum Halk Plajı, denize girmek için tercih edilen noktaların ilk sırasında. Adını sahip olduğu ince kumlardan alan plajda gün boyu serinlerken, şezlongunuza uzanıp en sevdiğiniz kitabı okuyabilirsiniz. İncekum otellerine ve bazı tesislere ait beachleri de denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Okurcalar: Alanya-İncekum ile Okurcalar arasında yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafe var. Okurcalar’ın doğasında uzun gezintiler yaparken, beldenin en güzel manzaralarını fotoğraflamadan tatilinize son vermeyin. Beldeden kalkan dolmuşlarla Okurcalar’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Konaklı: Konaklı, İncekum’a 16 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Alanya ilçesinin nadide beldelerinden biri olan Konaklı, ayrıca ülkemizin de en büyük tatil beldeleri arasında gösteriliyor. İlçenin doğası kadar tarihi de göz dolduruyor. Şarapsa Kervansarayı ve Augea Antik Kenti Konaklı’nın geçmişine ışık tutan kalıntılar olmakla birlikte, İncekum gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz noktalardır.

İncekum Yapılacak Aktiviteler

  • İncekum’un sahil kıyısı boyunca sıralanan plaj ve beachlerinde denizin keyfini çıkarın.
  • Alanya’da düzenlenen Köprülü Kanyon rafting turlarına katılın.
  • Alanya tekne turlarıyla daha önce görmediğiniz koyları keşfedin. Her koyda denize girip, şnorkelle dalış yapın.
  • Akşam saatlerini daha hareketli bir yerde geçirmek istiyorsanız Alanya Barlar Sokağı’na gidip yeni mekânlar keşfedin.
  • Alışveriş için Alanya’nın küçük çarşı ve pazarlarını gezin.
  • İncekum’da Ne Yenir?

    Antalya-Alanya’yla özdeşleşmiş yemekleri tatiliniz sırasında damağınızla buluşturabilirsiniz. Akdeniz mutfağının etkisinde olan İncekum’da sebze ve meyveler ön plana çıkıyor. Sofralarınıza balık ve deniz ürünlerini de ekleyebilirsiniz. Bumbar, döğme aşı, taze ülübü yemeği ve turunç reçeli deneyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında.