Kestel Gezilecek ve Görülecek Yerler

Dim Mağarası: Alanya’nın en popüler noktaları arasındaki Dim Mağarası’nı Kestel tatilinizde gezip görebilirsiniz. Özel teşebbüsle açılan ilk mağara olma özelliğini taşıyor Dim Mağarası. 1996 yılında ziyaretçilerini kapılarını açmış ve her yıl ziyaretçi potansiyelini yükseltmiştir. Kestel’den asfalt bir yol ile ulaşmak mümkün. Mağaranın uzunluğu 410 metre olup, sadece 360 metresi ziyaret edilebiliyor.

Alanya Merkez: Alanya Merkez, Kestel’e 8 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Bu sebepten dolayı tatiliniz sırasında Alanya Merkez’e geçerek buradaki plajlarda vakit geçirebilir, alışverişe çıkabilir, Alanya Kalesi ve Kızıl Kule’yi ziyaret edebilirsiniz.

Gökbel Yaylası: Kestel yolu üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Gökbel Yaylası, beldenin doğasını yansıtan önemli bir gezi noktasıdır. Kestel beldesindeki yerli halk yaz mevsimini Gökbel Yaylası’nda geçiriyor. Yörük kültürünün hala yaşadığı yaylada elektrik, içme suyu ihtiyaçları karşılanıyor. Yeşil alanın hakim olduğu bölge keşfedilmeye değer bir nitelikte…

Kestel Yapılacak Aktiviteler

  • Bisiklet turlarıyla Kestel’in doğasında gezintiler yapın, yanınıza alacağınız fotoğraf makinesiyle her güzel kareyi ölümsüzleştirin.
  • Kestel’in mesire yerlerinde piknik yapın.
  • Alanya’nın ünlü plajlarında denize girip, gün boyu güneşlenin.
  • Her yıl temmuz ayında düzenlenen Gökbel Yaylası Yağlı Güreş Festivali’ne katılın.
  • Kestel’de Ne Yenir?

    Antalya yöresel yemeklerini mutfağına yansıtan Kestel restoranları her bütçeye uygun fiyatlara sahip. Kestel’de Antalya’nın temelini oluşturan balık çeşitleri, zeytinyağlılar ve hafif otlu yemeklerden deneyebilirsiniz. Dilerseniz Alanya Merkez’e geçerek buradaki birçok restoranda da yöresel yemeklerin ve Türk mutfağına ait birçok lezzetin tadına bakabilirsiniz.