Kleopatra Plajı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Damlataş Plajı ve Damlataş Mağarası: Kleopatra Plajı’na 2 kilometre uzaklıkta yer alan Damlataş Plajı; denize girmek, güneşlenmek ve keyifli vakitler geçirmek için tercih edilmesi gereken yakın noktalardan biri. Mavi bayrak ödüllü plaj, sarı ve ince kumlarıyla göz doldurmakla birlikte, zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyen bir yer. Plajda denize girdikten sonra, hemen yanındaki Damlataş Mağarası’nı gezebilirsiniz. Damlataş Mağarası, içindeki sarkıt ve dikitleriyle dikkatleri üzerine çeken bir gezi noktası. Mağara, Alanya Merkez’e 3 kilometrelik bir mesafede bulunuyor.

Alanya Kalesi: 13. yüzyıl Selçuklu eseri olan Alanya Kalesi, Hellenistik döneme ait bir yapı üzerine inşa edilmiştir. Kalenin 140 burcu ve 83 kulesi bulunuyor. Denizden 250 metre yükseklikte yer alıyor. Tatiliniz sırasında tarihi yapıları gezmek isterseniz Kleopatra gezilecek yerler listenize Alanya Kalesi’nin görkemli mimarisini ekleyebilirsiniz.

Dim Mağarası: Antalya’nın ünlü mağara oluşumlarından biridir Dim Mağarası. Mağaraya, Dim Çayı’nın bulunduğu vadiden veya Kestel’den kolaylıkla ulaşılabiliyor. Mağaranın toplam uzunluğu 410 metre olup, sadece 360 metresi ziyarete açıktır. Alanya’nın en popüler noktaları arasındaki Dim Mağarası’nı Kleopatra gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyip, tatiliniz sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Syedra Antik Kenti: Alanya’nın köklü tarihinden izler taşıyan Syedra Antik Kenti, ilçenin 20 kilometre doğusunda, Kleopatra Plajı’na ise yaklaşık 24 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında kentin tarihinin M.Ö. 7. yüzyıla dayandığı bilgisi ortaya çıkarılmıştır. Aynı zamanda Roma döneminde önemli bir kent olduğu bilinmektedir. Antik kente ait kalıntıların çoğunu Sekü Köyü’nde bulunuyor.

Kleopatra Plajı Yapılacak Aktiviteler

  • Kleopatra Plajı’nda yüzerken şnorkelle dalış yaparak denizin dibindeki küçük balıkların dünyasını keşfedin. Eğer tüplü dalış yapmaya merakınız varsa Alanya’daki dalış turlarına mutlaka katılın.
  • Jet-ski, deniz bisikleti gibi su sporları aktivitelerine katılın.
  • Kleopatra-Alanya çevresindeki çam ağaçları arasında dağ bisikletiyle gezintiler yapın.
  • Alanya’dan kalkan günübirlik tekne turlarıyla hem çevre koyları keşfedin hem de mola verilen koylarda denize girin.
  • Günün son saatlerini Alanya barlarına ayırın. Alanya’nın gece hayatı yaz sezonu boyunca hareketli geçiyor.
  • Kleopatra Plajı’nda Ne Yenir?

    Turizmin en canlı bölgelerinden biri olması sebebiyle Alanya’da dünya mutfağına ait birçok lezzeti tadabilirsiniz. Tabii önceliği Alanya mutfağının yöresel yemeklerine vermelisiniz. Akdeniz mutfağında önemli bir yere sahip olan balık çeşitleri ve deniz ürünlerinin yanı sıra; bumbar, döğme aşı, taze bakla yemeği, göleviz ve çiğirdik gibi daha birçok yemeği damağınızla buluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bölgeyle özdeşlemiş turunç reçelinin de tadına mutlaka bakmalısınız. Gün arasında atıştırmak için bir şeyler yeme ihtiyacı hissederseniz Kleopatra Plajı çevresindeki tost, hamburger ve gözleme yapan büfeleri tercih edin.