Taşlıburun Gezilecek ve Görülecek Yerler

Belek Dinler Bahçesi: Taşlıburun’dan Belek Dinler Bahçesine’ne ulaşım oldukça kolay. Kısa bir araç veya minibüs yolculuğu ile Belek Dinler Bahçesi’ne ulaşabilir, sadece Kudüs’te karşınıza çıkacak bir görüntüye şahit olabilirsiniz. Belek Dinler Bahçesi’nde; cami, kilise ve sinagog yapıları bir arada bulunuyor. Hoşgörü ve saygı mesajını gönüllülükle veren, aynı zamanda keyifli bir gezi mekânı olan Dinler Bahçesi’ni Taşlıburun gezilecek yerler listenizde ilk sırayı verebilirsiniz.

Aspendos Tiyatrosu: Görkemli bir yapıya sahip olan Aspendos Tiyatrosu, Serik ilçesinde bulunuyor. Taşlıburun’a gelip, bu heybetli yapıyı görmeyen çok az turist var. Aspendos Antik Kenti’nin en önemli kalıntısı olan tiyatro, Belkıs Köyü sınırları içerisinde yer alıyor ve her yıl binlerce turistin ilgi odağı oluyor. Tiyatro, M.Ö. 2. yüzyılla tarihlendiriliyor ve bir Roma yapısı olduğu biliniyor.

Perge Antik Kenti: UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilen tarihi bir noktadır Perge Antik Kenti. Kalıntılarının sağlamlığı karşısında şaşıracağınız antik kent, Aksu bucağında yer alıyor. Çeşme, hamam ve 12.000 kişilik tiyatro kalıntıları, antik kentin mistik atmosferini uzun yıllar koruyacağının mesajını veriyor.

Taşlıburun Yapılacak Aktiviteler

  • Futbol, tenis ve golf sporlarıyla ilgilenebileceğiniz özel sahalarda arkadaşlarınızla turnuva yapın.
  • Taşlıburun ve Belek’teki plajlarda yüzün, güneşlenin ve bol bol kitap okuyun.
  • Belek gece hayatı genellikle otellerde yoğunlaşıyor. Otellerin düzenlediği animasyon gösterileri ve konser gibi çeşitli aktivitelere katılın.
  • Taşlıburun’da Ne Yenir?

    Belek Taşlıburun, her ne kadar Antalya yöresel yemeklerini sunan bir mutfağa sahip olsa da, Türk ve dünya mutfağına ait lezzetleri her restoranda ve otelde tadabilirsiniz. Bölgedeki lüks otel ve şık restoranlar dünya mutfağına ait yemekleri masanıza taşımaktadır. Fakat yine de yöresel yemekler popülerliğini koruyor. Taşlıburun restoranlarında zeytinyağlılardan balık ve salata çeşitlerine kadar hafif ama bir o kadar lezzetli yöre yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.