Üçkum Tepesi Gezilecek ve Görülecek Yerler

Belek Dinler Bahçesi: Belek’in en popüler gezi mekanı olan Dinler Bahçesi’nin günlük ziyaretçi potansiyeli 250’ye ulaşmakta… Belek Dinler Bahçesi’nde; sinagog, cami ve kilise yapıları aynı alanda olup, barış ve hoşgörü mesajının verildiği önemli bir noktadır. 2004 senesinde hizmeti açılmış olup, hâlâ turistlerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Aspendos Tiyatrosu: Muhteşem bir akustiğe sahip olan Aspendos Tiyatrosu, Antalya’nın en görkemli yapıları arasındadır. Serik ilçesine bağlı Belkıs Köyü’nde yer alan tiyatroyu Zenon adlı bir mimar inşa etmiştir. Roma döneminin en önemli eserlerinden biri olan tiyatronun yıllık ziyaretçi potansiyeli oldukça yüksektir. Serik’te düzenlenen konser ve çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Üçkum Tepesi gezilecek ve görülecek yerler listenize Aspendos Tiyatrosu´nu mutlaka dahil edin.

Perge Antik Kenti: Üçkum Tepesi gezilecek yerlerden biri de Perge Antik Kenti’dir. Ağırlıklı olarak Hellenistik ve Roma döneminin kalıntılarının bulunduğu antik kent, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmiş durumda. Aksu bucağından kolaylıkla ulaşılmakla birlikte; çeşme, hamam, tiyatro ve sütunlu cadde boyunca sıralanan kalıntılarıyla göz dolduruyor Perge Antik Kenti.

Üçkum Tepesi Yapılacak Aktiviteler

  • Golf sahalarıyla ünlenen Üçkum Tepesi’nde golf sporuyla yakından ilgilenin.
  • Altın sarısı kumlarıyla Üçkum Tepesi plajlarında yılın yorgunluğunu yüzerek atın. Ayrıca denize girmek için Belek plajlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Belek günübirlik tekne turlarına katılarak çevre koyları gezin. Tekneler tur sırasında öğle yemeği sunuyor. Ayrıca 1 haftalık veya 2 haftalık mavi turlara da katılabilirsiniz.
  • Üçkum Tepesi’nde Ne Yenir?

    Üçkum Tepesi otelleri ve restoranlarında yöresel yemeklerden Türk ve dünya mutfağına kadar birçok lezzetle tanışabilirsiniz. Belek Üçkum Tepesi’nin yöresel lezzetleri Akdeniz mutfağından oluşuyor. Zeytinyağlılar, salata ve balık çeşitleri başta olmak üzere otlu yemekleriyle her damağa hitap ediyor. Kabak cintmesi, patlıcanlı cive, palize, pirinç çorbası ve arapaşı, denemeniz gereken yöresel tatları oluştururken, Belek’teki restoranlarda dünya mutfağının en seçkin yemekleri de tercihleriniz arasında mutlaka olmalı.