Küçük Çakıl Plajı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Büyük Çakıl Plajı: 50 metrelik bir uzunluğa sahip olan Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı’nın doğu kısmında bulunuyor. Plajın her iki yanı da kayalık olup, tıpkı Küçük Çakıl Plajı gibi kaynak suyunun bulunması nedeniyle denizi soğuktur. Kaş tatilinizde denize girmek için Büyük Çakıl Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

Kaputaş Plajı: Kaş-Kalkan’da yer alan Kaputaş Plajı beldenin diğer plajları gibi ilgi görmekte… Kumsalı, kum ve çakıl karışımı olan plaja gitmeye karar verdiyseniz yanınıza yiyecek ve içecek almayı ihmal etmeyin, çünkü Kaputaş Plajı’nda büfe bulunmuyor. Akdeniz’in turkuaz rengi sularına sahip olan Kaputaş’ta zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor. Plajın yakınındaki Mavi Mağara’yı da ziyaret edebilirsiniz.

Kaş Merkez: Kaş Merkez’deki küçük çarşılara ve begonvillerin süslediği dar sokaklara yakın bir konumda bulunuyor Küçük Çakıl Plajı. Kaş’ın birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması tarihi gezi noktalarının önemini arttırıyor. Tatiliniz sırasında Uzun Çarşı’nın sonunda bulunan Aslanlı Lahit’e ve Kaş’ın tarihine ışık tutan Antiphellos Antik Kenti’ne rotanızı çevirebilirsiniz. Antiphellos’taki kalıntıların birçoğu günümüze sağlam bir şekilde gelmiş durumda.

Küçük Çakıl Plajı Yapılacak Aktiviteler

  • Küçük Çakıl Plajı ve Büyük Çakıl Plajı’nın tertemiz sularında serinleyip, kumsalların tadını çıkarın. Şnorkelle küçük dalışlar yapın.
  • Kaş Merkez’den kalkan tekne turlarıyla Üçağız, Kekova ve Kaleköy’ü keşfedin.
  • Yat limanındaki dalış kulüplerine giderek Akdeniz’in sualtı zenginliklerine yolculuk yapın.
  • Eğer pasaportunuz yanınızdaysa mutlaka Meis Adası’na gidin.
  • Küçük Çakıl Plajı’nda Ne Yenir?

    Antalya Kaş’ın ot yemekleri, zeytinyağlıları ve balık çeşitleri oldukça ünlü. Tatiliniz boyunca mevsimine göre orfoz, palamut ve mercan gibi balık çeşitlerini masanıza taşıyabilirsiniz. Ayrıca humus, haydari ve şakşuka gibi meze çeşitlerine damağınızda yer verebilirsiniz. Kabak cintmesi, pirinç çorbası, patlıcanlı cive, arapaşı ve taze fasulye de Kaş yöresel yemekleri arasında en sevilen lezzetlerdir.