Çamlık Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sarımsaklı: Çamlık mevkiine yakın olan Sarımsaklı’ya tatiliniz sırasında zaman ayırabilirsiniz. Sarımsaklı’nın altın sarısı kumlara sahip olan plajları gün boyu dinlenmenizi sağlarken, akşam saatlerini sayılı barların birinde eğlenerek değerlendirebilirsiniz. Sarımsaklı gezilecek ve görülecek yerler listenize; Şeytan Sofrası’nı, Tımarhane Adası’nı ve Aya Athanasiu Kilisesi’ni de mutlaka ekleyin.

Cunda Adası: Ayvalık’ın en popüler, bir o kadar huzur dolu tatil bölgelerinden biridir Cunda. Çamlık mevkiine yakın bir konumda bulunduğu için Cunda Adası’na geçebilir ve ada halkıyla tanışıp bir balık restoranında, güzel bir manzaraya karşı yemek yiyebilirsiniz. Adanın gezilecek ve görülecek birçok noktasını da rotanıza dahil ederek tatilinizi yapacağınız keşiflerle renklendirebilirsiniz. Cennet Ada Koyu, Aşıklar Tepesi, Agia Triyada Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi adada göreceğiniz noktalar arasında.

Ayvalık Merkez: Çamlık otellerinde kaldığınız günlerde Ayvalık Merkez’e geçmeyi ihmal etmeyin. Yaklaşık 7 kilometre süren bir yolculuğun ardından Ayvalık’ın hem tarihine hem de doğasına dokunabilirsiniz. Saatli Camii, Ayvalık Ayazma Kilisesi, Hamidiye Camii’yle ilçenin tarihi değerlerini görebilir, plajlarda vakit geçirerek günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Çamlık Yapılacak Aktiviteler

  • Çamlık, Ayvalık ve Sarımsaklı plajlarında şnorkelle dalış yapın. Bu bölgeler tüplü dalışlar için de oldukça idealdir. Eğer merakınız varsa tüplü dalış turlarına katılın.
  • Ayvalık ve Sarımsaklı’dan kalkan tekne turlarıyla Ayvalık adalarını keşfedin.
  • Çamlık’ın doğasında yürüyüş yapın.
  • Ünlü Ayvalık tostunu yemeden evinize dönmeyin.
  • Çamlık’ta Ne Yenir?

    Ege’nin en seçkin yemeklerini Çamlık tatiliniz boyunca keşfedebilir, yöreye özgü tatları damağınızla buluşturabilirsiniz. Ayvalık yöresel yemekleri sadece Balıkesir mutfağından değil, ayrıca Girit mutfağından da etkilenmiş durumda. Balık ve deniz ürünlerinin çok olduğu bölgede, şarap soslu ahtapot ve fırında kaşarlı midyenin tadına mutlaka bakmalısınız. Enginar salatası, kabak çiçeği dolması ve ünlü Ayvalık tostunun da tadına bakmadan tatilinize son vermeyin.