Düzce Gezilecek ve Görülecek Yerler

Samandere Şelalesi: İl merkezine yaklaşık 26 kilometre uzaklıkta bulunan Samandere Şelalesi, Orman Bakanlığı tarafından “Tabiat Anıtı” olarak tescil edilmiştir. Şelale, aynı ismi taşıdığı Samandere Köyü’nde bulunuyor. Şelalenin çevresi zengin bir bitki örtüsüne sahip olduğu için doğa yürüyüşleri ve piknik için sıklıkla tercih edilmekte.

Güzeldere Şelalesi: Gölyaka ilçesinde yer alan Güzeldere Şelalesi, ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Şehrin akarsularından beslenen şelale, tıpkı Samandere Şelalesi gibi yürüyüşlere ve piknik yapmaya imkân veriyor. Gezginler genellikle foto safari için ziyaret ediyor şelaleyi.

Kurugöl Kanyonu: Kurugöl Kanyonu, Akçakoca ilçesine bağlı Kurugöl Köyü’nde yer almakta. Bölge, 2011 yılında tabiat parkı olarak tescillenmiştir. Kaya tırmanışı, trekking, foto safari, kamp gibi çeşitli doğa sporlarına ilgi duyanların ilgisini çekiyor Kurugöl Kanyonu.

Fakıllı Mağarası: Düzce gezilecek ve görülecek yerlerden biri de Fakıllı Mağarası’dır. Mağara, Akçakoca ilçesine yaklaşık 8 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Sarkıtlar, dikitler ve galerileriyle göz dolduran Fakıllı Mağarası’nın astım hastalarına iyi geldiği biliniyor. Mağaranın uzunluğu 1012 metre olup, sadece 350 metresi ziyarete açıktır.

Aydınpınar Şelalesi, Konuralp Müzesi ve Aktaş Şelalesi’ni de Düzce gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Düzce Yapılacak Aktiviteler

  • Akçakoca ilçesindeki plajlarda denize girin.
  • Melen Çayı’nda düzenlenen rafting turlarına katılın. Rafting parkurları orta zorluktadır.
  • Dokuzdeğirmen Köyü’nde kano yapmak en keyifli aktivitelerden biri.
  • Piknik yapmak için Güzeldere Şelalesi ve Samandere Şelalesi’ni tercih edin. Şelalelerin çevresi foto safari için de ideal.
  • Düzce’de Ne Yenir?

    Düzce, Kafkas ve Doğu Karadeniz’den göç alan bir kent olduğu için mutfak kültürü oldukça çeşitlidir. Düzce yöresel yemeklerinden; Boşnak böreği, mısır ekmeği, isli balık, buğulama, kiremitte palamut, pancarlı pide ve külbastıyı denemelisiniz. Çerkez tavuğu, lepsi, şıl börek ve göbek mantısı da Düzce restoranlarında deneyebileceğiniz diğer lezzetler.