Ataşehir Gezilecek ve Görülecek Yerler

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi: 1995 yılında düzenlenerek 2002 yılında ziyarete açılan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Ali Nihat Gökyiğit tarafından eşi Nezahat Gökyiğit adına kurulmuştur. Botanik bahçede; Merkez Ada, Ertuğrul Adası, Mesire Adası, İstanbul Adası, Arboretum Adası ve Meşe Adası bulunuyor. Her adada çeşitli bahçeler yer alan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi her yaş grubuna hitap ediyor. Ayrıca haftanın her günü 09:30’dan sonra ziyaret edilebiliyor.

Kadıköy: Ataşehir’e 5 kilometre uzaklıkta yer alan Kadıköy, gezilecek ve görülecek yerler listelerine mutlaka eklenmeli… Çok fazla tarihi yapının bulunduğu Kadıköy’de; Hemdat İsrael Sinagogu, Assumption Kilisesi, Fenerbahçe Müzesi, All Saints Moda Kilisesi, Bağdat Caddesi, Kalamış Parkı ve İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilir, Kadıköy sahilindeki restoranlarda denize karşı bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Üsküdar: İstanbul’un mahalle kültürünü günümüzde de yansıtan Üsküdar, Ataşehir’e yaklaşık 12 kilometre uzaklıktadır. Üsküdar, tarihi kalıntılar açısından oldukça zengindir ve Ataşehir gezilecek yerler listelerinde Üsküdar’daki yapılar mutlaka yerini almalı… İlk olarak; Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Mihrimah Sultan Camii, Fethi Paşa Korusu ve Florence Nightingale Müzesi gezilebilir. Doğal güzellikler arasında huzurlu bir gezi planınız varsa rotanızı Büyük Çamlıca Tepesi ve Doğancılar Parkı’na çevirebilirsiniz.

Ataşehir Yapılacak Aktiviteler

  • Alışveriş için en ideal ilçelerden biridir Ataşehir. İlçedeki ünlü alışveriş merkezlerinde giyimden ayakkabıya, gıda ürünlerinden takı aksesuarlarına kadar ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.
  • Kayışdağı Ormanı’nda piknik yapabilir ve doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.
  • Ataşehir’de Ne Yenir?

    Ataşehir’in merkezinde yoğunlaşan restoranlar, ev yemeklerinden zeytinyağlı ürünlere ve kebapçılardan tatlıcılara kadar çeşitli alternatifler sunuyor. Kebap çeşitleri, hamburger, pizza, dürüm çeşitleri, bunların yanı sıra sebze yemekleri, ızgara çeşitleri ve börekler Ataşehir’de tadılması gereken lezzetler arasındadır. Ayrıca kahvaltı yapabileceğiniz ve waffle yiyebileceğiniz mekânlara da mutlaka uğrayın.