Kavacık Gezilecek ve Görülecek Yerler

Otağtepe: Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetme hazırlıklarını yaptığı noktadır Otağtepe. İstanbul Boğazı’na hâkim bir manzarası olan Otağtepe’ye ulaşım zaman içinde kolaylaşmıştır. Beykoz’dan kalkan toplu taşıma araçlarının birçoğu Otağtepe’den geçmekte. Bölge, hem fotoğraf çekimleri için hem de güzel bir gezi için tercih edilebilir.

Beykoz Korusu: Kavacık’tan Beykoz Korusu’na kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Koru, Sultan Abdülhamit tarafından Abraham Paşa’ya hediye edilmiştir. Bu sebepten dolayı Abraham Paşa Korusu olarak da adlandırılıyor. Korunun içerisinde; restoran, piknik alanları, çocuk parkları ve spor alanları mevcut.

Yuşa Tepesi: Beykoz sınırları içerisinde yer alan ve İstanbul Boğazı’na hâkim bir noktada bulunan Yuşa Tepesi, Kavacık gezilecek ve görülecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı. Yuşa Peygamberin mezarının bulunduğuna dair tahminlerin olduğu tepe çok fazla ziyaret ediliyor.

Çubuklu Korusu: İstanbul’un nefes alma yerlerinden biri olan Çubuklu Korusu, toplam 17,2 hektarlık bir alanı kapsıyor. Hıdiv İsmail Paşa Korusu olarak da bilinen bölgede ilk yerleşimin Bizans döneminde olduğuna dair tahminler var. Yeşil bir alana hâkim olan koruda tarihi bir yapı olan Hıdiv Kasrı da yer almakta.

Kavacık Yapılacak Aktiviteler

  • Beykoz Kavacık’ın yeşil alanlarında piknik yapın, yürüyüşe çıkın ve bol bol fotoğraf çekin. Yuşa Tepesi, Çubuklu Korusu ve Beykoz Korusu tercihleriniz arasında olsun.
  • Sahil kesiminde kalan restoranlarda balık ve meze çeşitlerinin tadına bakın.
  • Kavacık’ta Ne Yenir?

    Beykoz Kavacık’taki yemek yenilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Mekânların çoğu sahil kesiminde yer alırken, bazıları ise iç kesimlerde bulunmakta. Makarna çeşitleri, ev yemekleri, zeytinyağlı yemekler, kebap ve İstanbul mutfağına ait daha birçok lezzeti deneyebilirsiniz Kavacık restoranlarında. Özellikle sahil kıyısındaki restoranlarda balık ve meze çeşitlerini mutlaka tatmalısınız.