Tuzla Gezilecek ve Görülecek Yerler

İstanbul Park Pist: Türkiye’nin tek Formula 1 pisti İstanbul Park Pist, Tuzla sınırlarında bulunuyor. Dünyaca ünlü Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan pist, toplam 2 milyon 215 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Toplam uzunluğu ise 5 bin 378 metredir.

Tuzla Kaplıcaları: Tuzla İçmeleri olarak da adlandırılan kaplıca bölgesi, 1300’lü yıllardan bu yana kullanılıyor. Kaplıcalarda termal tesisler bulunuyor. Tuzla’ya kısa bir tatil için geldiyseniz termal otellerin birinde konaklayarak şifalı sulardan yararlanabilirsiniz.

İdris Güllüce Kütüphanesi: Kitapseverlerin, araştırmacıların ilgi gösterdiği İdris Güllüce Kütüphanesi 30 binden fazla kitap koleksiyonuna sahip. Doğa bilimleri, matematik, felsefe, teknoloji, edebiyat ve tarih başta olmak üzere birçok konunun araştırıldığı kütüphaneyi Tuzla gezinize dahil edebilirsiniz. Kütüphane haftanın her günü ziyarete açıktır.

Tuzla Yapılacak Aktiviteler

  • Tuzla termal otellerinde konaklayarak kaplıcaların şifalı sularından yararlanın.
  • Tuzla sahili boyunca yürüyüş yapın veya bisiklete binin.
  • Birbirinden güzel plajlara sahip olan ilçede denize girmeden gezinizi sonlandırmayın.
  • Tuzla’da Ne Yenir?

    Tuzla’da Türk mutfağının en ünlü lezzetlerini tadabileceğiniz mekânlar var. Kebaptan pideye, lahmacundan köfte çeşitlerine kadar zengin mönülere sahip olan Tuzla restoranları, ilçenin iç kesimlerinde yer alıyor. Tuzla sahilinde konuşlanan restoran ve lokantalar ise genellikle balık çeşitleriyle ünlü. Ayrıca günün her öğünü yemek yeme imkânı veren Tuzla’da güzel bir kahvaltı yapmadan güne başlamayın.