Balçova Gezilecek ve Görülecek Yerler

Agamemnon Kaplıcaları: Günümüzde termal otellerin bulunduğu ve şifalı sularıyla her yıl yüzlerce turistin tatil için tercih ettiği yerler arasındadır Agamemnon Kaplıcaları. M.Ö. 1200 yıllarından bu yana kullanılmaya devam eden kaplıca bölgesi, Balçova tatilinizde sık sık ziyaret edebileceğiniz bir nokta. Dilerseniz Balçova termal otellerinde konaklayabilir ve tüm tatilinizi burada geçirebilirsiniz.

İzmir Merkez: Balçova, İzmir Merkez’e yakın bir konumda yer alıyor. İzmir’in Merkez ilçesinden; Kültürpark’a, Kordon’a, Pasaport İskelesi’ne, İnkaya Mağarası’na, Tarih ve Sanat Müzesi’ne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Balçova gezilecek ve görülecek yerler listenize İzmir Merkez´i ekleyerek hem tarihi hem de doğal güzelliklere bolca vakit ayırmayı ihmal etmeyin.

Balçova Yapılacak Aktiviteler

  • Balçova’nın termal sularında bol bol vakit geçirin. Romatizma, kas, cilt, doku, bel ve fıtık ağrılarından birine sahipseniz kaplıcalardaki tedavi merkezlerinden yardım alabilirsiniz.
  • İzmir Merkez’e gidip, şehrin tarihi izlerine dokunun. Ayrıca Pasaport İskelesi’nde güzel bir manzaraya karşı bir şeyler için.
  • Genellikle fuar alanı olarak kullanılan Kültürpark’a giderek, lunaparkta vakit geçin. Ayrıca buradaki Resim ve Heykel Müzesi’ni gezin, tenis oynayın veya havuzda yüzmenin tadını çıkarın.
  • Balçova’da Ne Yenir?

    Ege yöresine ait yemeklerin yoğunlukta olduğu Balçova’da zeytinyağlı ve ot çeşitleri en çok tüketilen ürünlerdir. Salata çeşitleri, ot kavurma, asma yaprağında barbunya, balık köftesi denemeniz gereken tatlardan sadece birkaçı. Balçova’nın salaş restoranlarında yöresel tatları damağınızla buluşturabilirsiniz.