Çiftlikköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Pırlanta Plajı: Çeşme Merkez’in güneybatısında bulunuyor ve Çiftlikköy sınırları içerisinde yer alıyor Pırlanta Plajı. İsmini, sahip olduğu pırlantayı anımsatan kumlarından almakta... Plajın suyu hemen derinleşmemekle birlikte, yaklaşık 250 metresi sığ olarak devam ediyor.

Eski Rum Evleri: Çeşme Çiftlikköy, eski bir Rum yerleşimi olduğu için o dönemlerden günümüze gelen birçok Rum evi bulunuyor. Evlerin çoğu eski hallerinde, bazıları ise restore edilmiş durumda. Çiftlikköy’ün dar sokaklarında gezintiye çıkıp, Rum evleri arasında bölgenin tarihine dokunabilirsiniz.

Maşatlık: Çiftlikköy’de bir Rum Maşatlığı bulunuyor. Esasında Rum mezarlığı olan Maşatlığın eski görkemli mimarisinden eser kalmasa da, bölgenin tarihine ışık tutan bir yapı olması sebebiyle Çiftlikköy gezilecek ve görülecek yerler listenizde yer verebilirsiniz.

Çeşme Merkez: Çiftlikköy´den Çeşme Merkez’e 5 kilometrelik bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Çiftlikköy’de çok fazla bar olmaması sebebiyle akşam saatlerini Çeşme gece hayatını keşfederek geçirebilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Ayrıca buradaki plajlarda da denize girmeyi ihmal etmeyin.

Çiftlikköy Yapılacak Aktiviteler

  • Rüzgarın etkili olduğu Çiftlikköy plajlarında kitesurf heyecanını yaşayın. Çeşme Pırlanta Plajı, sörf için en ideal nokta. Eğer imkanınız varsa dünyaca ünlü bir sörf merkezi olan Alaçatı’ya da sörf için gidebilirsiniz.
  • Denize girdiğiniz zamanlarda yanınızda şnorkel bulundurun. Küçük dalışlar yaparak sualtı dünyasına bir göz atın.
  • Çiftlikköy’ün dar sokaklarında yer alan eski Rum evleri arasında yürüyüşler yapın.
  • Yöreye özgü olup sakızla yapılan dondurma ve muhallebinin mutlaka tadına bakın.
  • Çiftlikköy’de Ne Yenir?

    Küçük bir balıkçı kasabası olan Çiftlikköy’de mevsimine göre taze balık yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Palamuttan levreğe, mercandan çipuraya kadar birçok balık çeşidini deneyebilirsiniz restoranlarda. Çiftlikköy’de deniz ürünlerinden yapılan tatları denerken, yöreye özgü kekik balı ve dünyaca ünlü Çeşme kavununu mutlaka yemelisiniz.