Karşıyaka Gezilecek ve Görülecek Yerler

Latife Hanım Köşkü: Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, ömrünün son günlerini Latife Hanım Köşkü’nde geçirmiştir. Esasında Atatürk’ün eşi Latife Hanım’a it olan köşk, Zübeyde Hanım’ın rahatsızlığında dinlenmesi için seçilmiştir. Zübeyde Hanım köşke geçtikten kısa bir süre sonra hayata gözlerini yummuştur. Latife Hanım Köşkü günümüzde müze olarak hizmet veriyor.

Hamza Rüstem Fotoğraf Evi: İzmir’in en eski fotoğraf stüdyoları arasındaki Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, günümüzde müze niteliği kazanmış önemli bir gezi noktasıdır. İzmir Karşıyaka’da yer alan müze 2011 yılında hizmete açılmış olup, Hamza Rüstem’e ait özel eşyalar, mobil kamera, çeşitli fotoğraf malzemeleri, eski fotoğraflar ve Hamza Rüstem’in bir heykeli sergileniyor.

Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi: Karşıyaka gezilecek ve görülecek yerler listenizde Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi’ne de yer verebilirsiniz. 1987 yılında hizmete giren müzede toplam 90 parça eser sergilenmekte…

Kemeraltı Çarşısı: İzmir’in en hareketli ve en canlı noktalarından biridir Kemeraltı Çarşısı. Güzel bir alışveriş yapmak için de ilk tercih etmeniz gereken yerdir aynı zamanda. Kemeraltı Çarşısı ile Karşıyaka arası 20 kilometre. Seramikten ahşap ürünlere, çinilerden halı ve kilimlere kadar birçok ürün bulabilirsiniz çarşıda.

Karşıyaka Yapılacak Aktiviteler

  • Karşıyaka Halk Plajı’nda güneşin ve denizin tadını çıkarın.
  • Ege Denizi, birçok su sporu için oldukça elverişli. Tatiliniz sırasında özellikle dalış turlarına katılın.
  • Karşıyaka´da son yılların en popüler aktivitesi dağcılıktır. Balçova Tepesi veya Yamanlar Dağı’nda dağ tırmanışlarına katılın.
  • Kahvaltıda boyoz, gün içinde ise bir kumru mutlaka yiyin.
  • Karşıyaka’da Ne Yenir?

    İzmir-Karşıyaka’da Ege mutfağının en lezzetli ve hafif yemeklerinden tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Otlu yemeklerden zeytinyağlılara, deniz ürünlerinden salata çeşitlerine kadar zengin bir mutfak kültürüne sahiptir Karşıyaka. Kirde kebabı, priştine tavası, ot kavurması ve asma yaprağında barbunyanın tadına mutlaka bakın. Bir akşam yemeğinizi, denize karşı kurulmuş bir balık restoranında yemeyi ihmal etmeyin.