Bodrum İçmeler Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi: 15. ve 16. yüzyıllar arasında Saint Jean şövalyeleri tarafından inşa edildiği bilinen Bodrum Kalesi, sağlam mimarisini günümüze taşımış eserlerden biri. İç kalenin kulelerine; İtalyan Kulesi, Fransız Kulesi, İngiliz Kulesi ve Alman Kulesi gibi ülke isimleri verilmiştir. Bugün Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yaptığı için sık sık ziyaret ediliyor. Kale geziniz sırasında müzenin zengin koleksiyonunu da görebilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatro: Bodrum İçmeler gezilecek ve görülecek yerlerden biri de Bodrum Antik Tiyatro’dur. Tiyatronun tarihi hakkında kesin bilgiler bulunmuyor, sadece M.Ö. 4. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Kapasitesi 13.000 kişilik olup, her koltuk arasında 40 cm.’lik mesafe bulunuyor. Ayrıca Roma döneminde yenilendiği biliniyor.

Osmanlı Tersanesi: Bodrum İçmeler gezilecek ve görülecek yerler arasındaki Osmanlı Tersanesi, Milta Marina’nın hemen yanında bulunuyor. Osmanlı Tersanesi’nin tarihi antik çağlara kadar uzanıyor. Osmanlı döneminde de tersane olarak kullanılan yer, günümüzde düzenlenerek sanat galerisi olarak hizmet vermekte…

Zeki Müren Sanat Müzesi: Ünlü sanatçı Zeki Müren’in Bodrum’daki evi, yapılan çalışmalarla müze haline getirilmiştir. 2000 yılında hizmete açılan müzede Zeki Müren’in kişisel eşyaları, yatak odası, takıları ve fotoğrafları sergileniyor. Ayrıca müzenin bahçesinde Zeki Müren’in bir heykeli yer almakta…

Bodrum İçmeler Yapılacak Aktiviteler

  • Tatilinizin ilk günlerini İçmeler Plajı’na ayırın ve Ege’nin serin sularında kulaç atarak stresinizi üzerinizden atın.
  • Bodrum İçmeler’den Merkez ilçeye geçerek tekne turlarına katılın ve Bodrum’un gizli kalmış koylarını keşfedin. Tercihinizi Karaada, Akvaryum ve Tavşan Burnu turundan yana kullanın.
  • Bodrum dalış turlarına katılın. Dalış için Boncuk Koyu tercihleriniz arasında olsun.
  • Bodrum Barlar Sokağı’na geçerek gecenin geç saatlerine kadar eğlenin. Bodrum gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar hareketliliğini koruyor.
  • Bodrum İçmeler’in küçük çarşısında ve Merkez ilçedeki dükkanlardan alışveriş yapın. Özellikle ünlü Bodrum sandaletlerinden satın alın.
  • Bodrum İçmeler’de Ne Yenir?

    Bodrum İçmeler’de balık restoranları başta olmak üzere yemek yiyeceğiniz birçok mekan bulunuyor. Mevsimine göre balık, kabak çiçeği dolması, balık çorbası, çökertme kebabı, otlu börekleri gibi Ege mutfağının tüm lezzetlerini Bodrum İçmeler’de deneyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerin yanı sıra Türk ve dünya mutfağına ait tatları da hem İçmeler’deki hem de Bodrum Merkez’deki restoranlarda bulabilirsiniz.