Yalıçiftlik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Çiftlikköy: Yalıçiftlik ve Çiftlikköy arası yaklaşık 4 kilometredir. Bodrum’un sakin kalmış ve doğasını korumuş yerlerinden biri olması sebebiyle doğa yürüyüşleri ve fotoğraf turları için Çiftlikköy’ü tercih edebilirsiniz. Çiftlikköy’de dikkatleri ilk çeken limon ve mandalina ağaçlarıdır. Tekne ve yatların da rotasını çevirdiği bir gezi noktası olmasından dolayı günün belli saatlerinde bir hareketlenme oluyor.

Bodrum Merkez: Tatilinize biraz hareketlilik katmak isterseniz 8 kilometre uzaklıkta yer alan Bodrum Merkez’e geçebilirsiniz. Bodrum’un yel değirmenleri ve sahil kıyısına sıralanmış küçük balıkçı lokantaları keşifleriniz arasında olabilir. Bodrum Antik Tiyatro’nun görkemi, Halikarnas Mozolesi’nin izleri, Bodrum Kalesi ve kale içindeki Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Yalıçiftlik gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz başlıca noktalardır. Bodrum Merkez’i gezerken yöresel yemekleri de keşfetmeyi ihmal etmeyin.

Karaada: Bodrum Merkez’e 5 kilometre mesafede bulunan Karaada’ya günlük gezi motorları ve teknelerle ulaşabilirsiniz. Karaada’nın kükürtlü suyu ve çamur banyosu oldukça ünlüdür. Özellikle yabancı turistlerin ilgisini gören Karaada’da çamur banyosu yaparak güne daha keyifli bir aktiviteyle devam edebilirsiniz.

Yalıçiftlik Yapılacak Aktiviteler

  • Yalıçiftlik’in en ünlü aktivitesi tekne turlarıdır. Hem eğlenceli hem de keşif dolu bir geziye çıkmak için tekne turlarına katılın.
  • Yalıçiftlik’te sabahın ilk saatlerini güzel bir yürüyüşe ayırmalısınız. Yürüyüş için sahil kıyısını tercih edin. Özellikle sabah saatlerinde sahil daha sakin oluyor.
  • Günlük kalkan teknelerle Karaada’ya geçin ve çamur banyosu yapın.
  • Alışveriş için Bodrum Merkez’i tercih edin. Bodrum çarşı ve pazarlarında köy halkının elleriyle yaptığı organik ürünlerden ve Bodrum sandaletlerinden satın alın.
  • Yalıçiftlik’te Ne Yenir?

    Tüm Ege bölgesinde olduğu gibi Yalıçiftlik’te de zeytinyağlılar, balık çeşitleri, salatalar ve otlu yemekler ön plana çıkıyor. Günün her öğününü yiyebileceğiniz ve her damağa hitap eden lezzetler restoran mönülerinde mevcut. Kabak çiçeği dolması, çökertme kebabı, balık çorbası, ızgara çeşitleri ve deniz börülcesinin yanı sıra özellikle balık restoranlarındaki mezeleri mutlaka denemelisiniz. Yöresel tatların dışında fast food ve gözleme tüketmek, ayrıca dünya mutfağına ait lezzetleri keşfetmek için Bodrum Merkez’deki restoranları ve kafeleri tercih edebilirsiniz.