Kozaklı Termal Otelleri

Kozaklı termal otelleri, kaplıca tatilinizi konforlu hale getirecek seçenekleri bünyesinde barındırıyor. Gerek modern gerekse tarihi yapıya sahip Kozaklı termal otelleri, konaklamanız sırasında birçok aktiviteye katılabileceğiniz seçenekleriyle de termal tatil yapmak isteyen herkesi bekliyor. Siz de otellerin sunduğu tedavi türlerinden faydalanabilir ve TatilBudur.com farkıyla daha fazla tatil yapabilirsiniz.

Kozaklı Termal Otelleri Fiyatları

Kozaklı termal otel fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Kozaklı termal otel fiyatları mevsimsel olarak farklılık göstermekte. Yaz ve kış sezonunda otellerin doluluk oranlarına, otellerin düzenlediği fırsat ve kampanyalara göre değişim gösteren Kozaklı termal oteller ve fiyatları genel anlamda her bütçeye hitap etmesiyle ön plana çıkıyor.

Kozaklı Kaplıcaları

Kozaklı kaplıcaları, Nevşehir’in dünyaca ünlü sağlık turizmi merkezlerinden birisidir. Şifalı suları romatizmal hastalıkları, cilt hastalıkları, kireçlenme, damar sertliği gibi birçok hastalığa iyi gelmesiyle biliniyor. Kozaklı kaplıcaları bu gibi birçok sebepten dolayı; hastalık, kronik ağrılar gibi şikayetleri olan tatil severler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Kozaklı’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Göreme: Bir açık hava müzesi özelliği taşıyan Göreme, kiliseleri ve vadileriyle unutulmayacak gezileriniz arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, Tokalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Göreme Aşk Vadisi, Saklı Kilise, Zemi Vadisi ve Fırkatan Kilisesi gibi Göreme’nin doğal ve tarihi güzelliklerini gezi rotanızda mutlaka eklemelisiniz.

Anavos: Kozaklı’ya yaklaşık 68 kilometre uzaklıktaki Avanos’u gezebilirsiniz. Kapadokya’nın benzersiz noktalarından biri olan Avanos, tıpkı Nevşehir’in diğer bölgeleri gibi doğası ve tarihiyle görenleri büyülüyor. Avanos’ta Özkonak Yeraltı Şehri, Zelve Ören Yeri ve Üzümlü Kilise Kozaklı’da gezilecek yerler arasında.

Kozaklı Kaplıcaları: Kaplıca sularının romatizma, cilt, kireçlenme, damar sertliği ve kadın hastalıklarına şifa olmasıyla biliniyor. Kozaklı kaplıcalar bu sebepten dolayı hastalık, kronik ağrılar gibi şikâyetleri olan tatil severler tarafından da sıklıkla tercih edilmesiyle de biliniyor.

Kozaklı’da Neler Yapılır?

Kozaklı, Nevşehir’in kaplıcalarıyla ünlü bir bölgesidir. Selçuklu Devleti kasabalarına da ev sahipliği yapmış Kozaklı’ya gitmişken her fırsatta şifalı sularla yenilenip günün yorgunluğunu çıkarmaya çalışın. Termal sularla dinlendikten sonra Göreme’de balon turlarına katılarak Kapadokya’yı yukarıdan seyretmenin tadını varabilir, Kozaklı’da yapılan en güzel aktivitelerden birisi olan doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Kozaklı’da Ne Yenir?

Nevşehir’in muhteşem doğası ve tarihini görüp gezdikten sonra Kozaklı’da ne yenir diye düşünenler için Kozaklı’da birbirinden farklı yöresel lezzetlerini deneyebileceğiniz restoranlar ve kafeler bulunuyor. Nevşehir mantısı, ayva dolması, dıvıl, ağpakla ve zerdi pilavı Kozaklı’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında.