Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Prag Turları (5)

29.12.2024 - 01.01.2025
4 Gün 3 Gece
Kesin Kalkış
Toplam 5 turdan 1 ile 5 arası gösterilmektedir.

Prag Turları

Orta Avrupa’nın en güzel rotalarından birisi olan Prag’ı TatilBudur.com turlarıyla keşfetmeye ne dersiniz? Eğer siz de uygun fiyatlı bir Orta Avrupa tatili yapmak isterseniz, tur programlarını incelemeye başlayabilir, yurt dışı turları erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Prag Turları ve Fiyatları

Orta Avrupa’daki Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, her mevsim turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Her mevsim gezi için oldukça ideal bir şehirdir. Prag aynı zamanda Orta Avrupa turlarının en önemli duraklarından birisidir. Ayrıca gece hayatı oldukça renkli ve hareketli olan Prag’da eğlenceli bir Orta Avrupa tatili yapabilmeniz mümkün. Prag tur fiyatları 2024 yılında da oldukça makul seviyelerde bulunuyor. Eğer siz de uygun fiyatlı TatilBudur.com turlarına katılmak isterseniz sayfayı inceleyebilir, daha fazla gezme fırsatı elde edebilirsiniz.

Yılbaşı Prag Turu

2.Dünya Savaşı sırasında hasar görmeyen şanslı şehirlerden olan Prag, ‘’Altın Kent’’, ‘’Şehirlerin Anası’’ ve ‘’Avrupa’nın Kalbi’’ olarak da anılmaktadır. Görülmesi gereken Avrupa şehirlerinden birisi olan Prag, mimarisi, ambiyansı ve tarihi nedeniyle turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Üstelik yılbaşında da Prag turları mevcut. Eğer yeni yıla Prag’ın büyülü atmosferi eşliğinde girmek isterseniz, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilir, özel günlerde yurt dışına daha uygun fiyatlarla çıkabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Orta Avrupa Turları

Eğer ‘’Tek bir ülkeyi gezmek bana yetmez, daha fazla ülkeyi ziyaret etmek istiyorum!’’ diye düşünenlerdenseniz Avrupa’nın en güzel şehirlerini Orta Avrupa turu ile ziyaret etmeye ne dersiniz? Prag, Viyana ve Budapeşte’yi bir arada görebileceğiniz TatilBudur.com Orta Avrupa turları ile muhteşem güzelliklerin tadını sevdiklerinizle beraber çıkartabilirsiniz. Orta Avrupa’nın en popüler şehirlerini bir araya getiren Orta Avrupa turları, profesyonel tur rehberlerinin bilgi birikimi sayesinde kaliteli zaman geçirmenize olanak sağlayacaktır. Budapeşte’ye gittiğinizde Çigan gecesine katılabilir, Viyana’da orman gezisine katılabilir, Prag’da kaplıcalarıyla ünlü Karlovy Vary’de dinlenebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde Görmeniz Gereken En Güzel Yerler

Prag Merkezi: Kuleleri, sarayları, kiliseleri ve manastırlarıyla turistlere birçok gezi noktası sunan Prag’da ilk olarak Prag Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Dönem dönem kilise ve manastır yapılarının inşa edildiği Prag Kalesi, her dönemin izlerini taşıyor. Hradcany Meydanı, Stare Mesto (Eski Şehir), St. Nicholas Katedrali, Astronomik Saat, Stranova Synagog (Eski Sinagog), Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı, Belediye Binası, Karel Köprüsü (Karluv Most) ve Kafka Müzesi Çek Cumhuriyeti gezilecek ve görülecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Eğer daha fazla vaktiniz varsa; Maisel Sinagogu, Prag Dans Evi, Mucha Müzesi ve Prag Hayvanat Bahçesi de gezinize dahil edebilirsiniz.

Karlovy Vary: Tertemiz doğası ve eşsiz mimariye sahip evleriyle Karlovy Vary termal suları ile ünlü bir şifa bulma merkezidir. Termal otellerin kaplıcalarında dinledikten sonra St. Luke Wax Müzesini ziyaret edebilir, birçok ünlünün ve politikacının balmumu heykellerini görebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından getirilerek oluşturulmuş Butterfly House’ı da ziyaret planınıza eklemenizde fayda var.

Kutna Hora: Bohemya bölgesinin en önemli şehirlerinden biridir Kutna Hora, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan yapılarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Şehirde ilk görmeniz gereken nokta St. Barbara Katedrali’dir. Katedral UNESCO tarafından koruma altına alınmış yapıların başında geliyor. Ardından Torture Museum (İşkence Müzesi), Kostnice Ossuary (Kemik Kilise), Fred ve Ginger (dans eden bina olarak adlandırılıyor), Çek Cumhuriyeti turunuza mutlaka dahil olmalı.

Plzen (Pilsen): Plzen şehri, bira üretimiyle meşhurdur. Şehirdeki bira fabrikasını küçük bir turla gezebilirsiniz. Tur sırasında biranın nasıl yapıldığı, hangi evrelerden geçerek şişelendiği hakkında bilgi de veriliyor. Çek Cumhuriyeti gezilecek yerleriniz arasında Plzen mutlaka olmalı. Aynı zamanda Çek mutfağı zengin bir yemek kültürüne sahip. Tarih boyunca birçok uygarlığın etkisi altına giren ülkede; Macar, Alman ve Polonya mutfaklarının sentezini görmek mümkün. Çek mutfağında ön plana çıkan lezzetler genellikle et yemekleri oluyor. Bunun yanı sıra mantıya benzeyen dumpling, gulaş, kahna ve rosto ülkede çok fazla tüketilmekte. Karlovy Vary ve Mariaske Lazne çocukken en sevdiğimiz lezzetlerden birisi olan kağıt helvanın da memleketi.