Mahmutlar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Mahmutlar Plajı: Mahmutlar Plajı’nın denizi oldukça temiz ve diğer bölgelere göre daha sakindir. Çevresinde birçok büfe olmasından dolayı plaja giderken yanınıza yiyecek bir şeyler almanıza gerek yok. Mahmutlar Plajı’nda gün boyu denizin tadını çıkarabilir ve şezlonglarda güneşlenerek dinlenebilirsiniz.

Leartes Antik Kenti: "Mahmutlar Büyük Ören Harabeleri" olarak da adlandırılan Leartes Antik Kenti, Alanya ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Antik kentten çıkarılan ve M.Ö. 7. yüzyılla tarihlendirilen Fenike dilindeki yazıt, Alanya Müzesi’nde sergileniyor. Leartes’te Roma dönemine ait; gözetleme kulesi, tiyatro, tapınaklar ve hamam kalıntıları bulunuyor. Kalıntıları görmek için Mahmutlar gezilecek ve görülecek yerler listenizde Leartes´e mutlaka yer verin.

Naula Antik Kenti: Beldenin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki büyük bir tepede yer alıyor Naula Antik Kenti. Kentteki birçok kalıntı Bizans dönemiyle tarihlendiriliyor. Tiyatro, gözetleme kulesi, sütunlu cadde ve tapınak Naula’nın günümüze gelen kalıntıları arasında.

Alanya Merkez: Mahmutlar, bağlı olduğu Alanya Merkez’e yakın bir konumda yer aldığı için dilediğiniz zaman Alanya’ya geçebilir, beldeden kalkan dolmuşlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alanya Merkez’deki plajlarda zaman geçirerek ve Alanya Kalesi başta olmak üzere bölgenin tarihi kalıntılarını gezerek günü tamamlayabilirsiniz.

Mahmutlar Yapılacak Aktiviteler

  • Tatilinizin büyük bir bölümünü Mahmutlar Plajı’nda geçirin.
  • Mahmutlar’da günübirlik düzenlenen Köprülü Kanyon rafting turlarına katılın.
  • Alanya’da düzenlenen tekne turlarına katılarak çevre koyları gezin.
  • Mahmutlar’daki sayılı barlarda geç vakitlere kadar eğlenin. Alanya Merkez’deki barlar da tercihleriniz arasında olabilir.
  • Mahmutlar’da Ne Yenir?

    Antalya Alanya’nın yöresel mutfağını oluşturan yemekleri, Mahmutlar beldesinde tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Bumbar, döğme aşı, ilibada sarması ve şepit beldede denemeniz gereken ilk lezzetler. Akdeniz yemeklerinin vazgeçilmez bir parçası olan tatlılardan ise öksüz helvası ve turunç reçelini mutlaka tatmalısınız.