Obagöl Gezilecek ve Görülecek Yerler

Alanya Merkez: Obagöl’den Alanya’ya günün her saati dolmuşlarla ulaşılabiliyor. Obagöl sınırları içerisinde çok fazla tarihi mekan bulunmasa da Alanya’ya geçip Alanya Kalesi’ni, Hamaksia Antik Kenti’ni ve daha birçok noktayı ziyaret edebilirsiniz. Çam ormanları arasında güzel bir yolculuk sunan Alanya’da denize girmek ve gün boyu güneşlenmek için de zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

Dim Çayı: Dim Çayı, Obagöl gezilecek ve görülecek yerler listelerine dahil olabilecek muazzam güzellikte bir rotadır. Toros Dağları’ndan doğan Dim Çayı’na Obagöl’den 10-15 dakikalık bir yolculukla ulaşılıyor. Çayın çevresinde restoranlar, piknik alanları ve konaklama tesisleri bulunuyor. Dim Çayı’na günün birkaç saatini ayırarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Dim Mağarası: Dim Mağarası, Alanya Merkez’e 10 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor. Eski çağlardan bu yana varlığını sürdüren mağara, yapılan çalışmalar sonucu 1998 yılında ziyaret açılmıştır. Özel teşebbüsle açılan ilk mağara olmasının yanı sıra toplam uzunluğu 410 metredir.

Obagöl Yapılacak Aktiviteler

  • Obagöl’ün doğasını yakından tanımak için sabah saatlerinde yürüyüşe çıkın.
  • Dim Çayı rafting turlarına katılın.
  • Sualtı dünyasını yakından görmek için Alanya ve çevresinde dalış yapın.
  • Alanya Barlar Sokağı’ndaki mekanlarda doyasıya eğlenin.
  • Obagöl’de Ne Yenir?

    Antalya-Alanya’nın mutfağına has lezzetler arasındaki taze fasulye, döğme aşı, akdarı çorbası, çiğirdik ve taze baklanın tadına bakabileceğiniz küçük restoranlar bulunuyor Obagöl’de. Özellikle sebze ve deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu bölgede dünya mutfaklarına ait yemekleri denemek isterseniz, Alanya Merkez’deki restoranlardan yana kullanabilirsiniz tercihinizi.