Okurcalar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Damlataş Mağarası: Alanya’da bulunan Damlataş Mağarası, Okurcalar’a 32 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Astım hastalarına iyi geldiği bilinen mağara, görkemli sarkıtları ve dikitleriyle Okurcalar gezilecek ve görülecek yerler listenizde ilk sırayı almalı.

Kızıl Kule: Yine Alanya Merkez’de yer alan Kızıl Kule de gezi rotalarınızdan biri olabilir. Sekizgen mimarisiyle görkemli bir yapı olan Kızıl Kule, 13. yüzyıl Selçuklu eserlerinde olup, banisi I. Alaeddin Keykubat’tır. Kulenin yapımında yumurta akı kullanılması da diğer kale yapılarından ayıran bir özelliğidir.

Alanya Kalesi: 1221 yılına dayanan tarihine rağmen günümüze kadar gelebilmiş en sağlam kale yapılarından biridir Alanya Kalesi. İlçe merkezinde bulunan ve heybetli yapısıyla göz dolduran kale, turistlerin ilk durakları arasında. Kalenin 140 burcu ve 83 kulesi var.

Okurcalar Yapılacak Aktiviteler

  • Okurcalar plajlarında yüzerken şnorkelle küçük dalışlar yapın.
  • Yürüyüşler yaparak Okurcalar’ın doğasına yakından dokunun. Dilerseniz bisiklete de binebilirsiniz.
  • Alanya Dim Çayı’na giderek rafting yapın. Çayın çevresi piknik için de oldukça ideal.
  • Okurcalar’da Ne Yenir?

    Okurcalar’ın gezi noktaları kadar yöresel yemekleri de keşfedilmeyi hak ediyor. Tipik bir Akdeniz mutfağının etkiler görünen Okurcalar’da her damağa ve her bütçeye hitap eden restoranlar bulunuyor. Taze bakla, kırtakı, ülübü, çiğirdik ve turunç reçeli Okurcalar’da denemeniz gereken lezzetlerin ilk sıralarında… Okurcalar restoranlarında hem yöresel tatları hem de Türk mutfağının en seçkin yemeklerini bulabilirsiniz.