Türkler Gezilecek ve Görülecek Yerler

Konaklı: Türkler’den 9 kilometre uzaklıkta yer alan Konaklı beldesine günün her saati kolaylıkla ulaşılabiliyor. Konaklı’nın göz dolduran doğasında gezintiler yaparak ve denizin tadını çıkararak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Şarapsa Kervansarayı ve Augea Antik Kenti’ni de Türkler gezilecek yerler listenize ekleyebilir, tarihin gizli kalmış kalıntılarını görme şansı yakalayabilirsiniz.

Damlataş Mağarası: Alanya’nın en popüler gezi noktaları arasındaki Damlataş Mağarası, Türkler beldesine 18 kilometre uzaklıktadır. Mağara 1948 yılında Alanya İskelesi yapımında kullanılan taş ocağındaki dinamit patlaması sonucunda tesadüfen bulunmuş. İkinci Dünya Savaşı döneminde gaz bombalarından kaçan astım hastası Almanlar tarafından kullanılmış olduğu ve hastaların mağarada şifa buldukları bilinir. Buna dayanarak burada inceleme yapan Galip Dere, Damlataş Mağarası’nın astıma iyi geldiğini tespit etmiştir. Gezinizin sonunda mağaranın yakınındaki Damlataş Plajı’nda serinleyebilirsiniz.

Kleopatra Plajı: Alanya’nın denize girmek için en çok tercih edilen noktasıdır Kleopatra Plajı. Mavi bayrak ödüllü plaj, ismini Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan alıyor. Kleopatra Plajı’nın ilk 8-10 metresi sığ olarak devam ediyor ve toplam uzunluğu 2 kilometreyi buluyor. Maviden turkuaza dönen sularında uzun süre dinlenebilirsiniz.

Türkler Yapılacak Aktiviteler

  • Her sabah Türkler’in sahil kıyısında yürüyüş yaparak güne başlayın.
  • Alanya’da düzenlenen Köprülü Kanyon rafting turlarına katılın.
  • Alanya koylarında tüplü dalışlar yaparak sualtı dünyasını keşfedin.
  • Yine Alanya´dan kalkan günübirlik tekne turlarına katılarak çevre koylara yolculuk yapın.
  • Gece eğlenmek isterseniz rotanızı Alanya barlarına çevirin. Eğlence mekânları özellikle Merkez ilçede yoğunlaşmış durumda.
  • Türkler’de Ne Yenir?

    Sıcak bir iklime sahip olan Türkler’de Akdeniz’in hafif ama bir o kadar lezzetli yemeklerini deneyebilirsiniz. Alanya-Türkler yöresel mutfağında; balık, salata ve sebze çeşitleri ağırlıklı olarak yer alıyor. Turunç reçeli, taze bakla yemeği, taze fasulye gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra küçük büfelerde tost, hamburger gibi aperatif yiyeceklerden de gün içinde atıştırabilirsiniz.