Boğazkent Gezilecek ve Görülecek Yerler

Boğazkent Kuş Cenneti: Boğazkent, başlı başına bir kuş cennetidir. Göç dönemlerinde birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Boğazkent’te 45 familyadan 237 kuş çeşidi bulunuyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında Boğazkent’te olacaksanız daha çok kuş çeşidi görme imkanınız bulunuyor.

Selge Antik Kenti: Serik ilçesinde yer alan Selge Antik Kenti, Boğazkent gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz noktalardan biri. Antik kent kalıntılarının çoğu Zerk Köyü sınırları içerisinde bulunuyor. Selge’deki kalıntıların dışında, tarihi pınarların hemen hemen hepsinin günümüzde de akmaya devam ediyor olması dikkat çekici bir detay.

Aspendos Antik Kenti: Dünyanın en görkemli tiyatro yapısına sahip olan Aspendos Antik Kenti, Serik’in en çok ziyaret edilen noktasıdır. Pamfilya şehirleri arasındaki Aspendos, kurulduğu ilk yıllarda şarap ve at ticaretiyle ön plana çıkmaktaydı. Tiyatro başta olmak üzere; hamam, stadyum, tapınak ve nekropol şehrin öne çıkan kalıntıları arasında. Aspendos, Serik’e 8 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Boğazkent gezilecek ve görülecek yerler listenize Aspendos´u mutlaka dahil edin.

Boğazkent Yapılacak Akiviteler

  • Köprülü Kanyon Milli Parkı, trekking ve kamp için en ideal yerlerden biri. Ayrıca raftinge merakınız varsa Köprülü Kanyon’a düzenlenen turlara mutlaka katılın.
  • Boğazkent’in uzun plajı birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Dalış, kano ve jet ski yapılan su sporlarından sadece birkaçı. Tatiliniz sırasında su sporlarıyla yakından ilgilenin.
  • Serik’teki giyim mağazalarında veya küçük hediyelik eşya dükkânlarında alışveriş yapın.
  • Boğazkent’te Ne Yenir?

    Antalya Serik’te yaşayan halk genellikle sebze üreticiliğiyle ilgilendiği için yöresel yemeklerin büyük bir kısmı sebzelerden oluşuyor. Bunun yanı sıra zeytinyağlı ve balık çeşitleri de ön plana çıkan yöresel yemekler arasında. Serik Boğazkent restoranlarında ilk olarak kabak cintmesi, pirinç çorbası, patlıcanlı cive, arapaşı çorbası ve zerde tatlısını deneyebilirsiniz. Boğazkent’e yakın olan Belek’te Türk ve dünya mutfağının en seçkin yemeklerini özenle hazırlayan şık restoranlar da tercihleriniz arasında olabilir.