İleribaşı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Belek: İleribaşı, Belek’e bağlı küçük bir mevki olduğu için Belek’in doğasını yakından tanıma şansınız olacak. Sadece 5 kilometrelik bir mesafede yer alan Belek’te Dinler Bahçesi’ni mutlaka görmelisiniz. Sinagog, kilise ve cami yapılarını bir arada göreceğiniz bahçe, saygı ve hoşgörünün mesajını veriyor. Günlük 200’ü aşkın ziyaretçi potansiyeline sahip. Belek Dinler Bahçesi’ni gezdikten sonra beldenin doğasında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Aynı zamanda altın sarısı kumlara sahip olan Belek plajları da tatilinize ara vermeden güneşin ve denizin tadını çıkarmak için rotanızı çevireceğiniz noktalar.

Serik: İleribaşı’ndan yola çıkıp tarihi bir gezi planlıyorsanız eğer Serik’in antik kentlerine ve diğer tüm tarihi kalıntılarına yolculuk yapabilirsiniz. Akustiğiyle büyüleyen Aspendos Tiyatrosu, tiyatroyla aynı ismi taşıyan Aspendos Antik Kenti, Pednelissos Antik Kenti, Selge Antik Kenti ve Perge Antik Kenti´ne de İleribaşı gezilecek ve görülecek yerler listenizde yer verin.

İleribaşı Yapılacak Aktiviteler

  • Eğer ilginiz varsa arkadaş grubunuzla birlikte Belek’teki golf sahalarına ve tenis kortlarına gidererek turnuva düzenleyin.
  • İleribaşı’nın doğasında uzun uzun yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Geziniz sırasında yanınızda fotoğraf makinesi bulundurmaya özen gösterin.
  • Belek’ten kalkan günübirlik tekne turlarına katılın. Eğer uzun bir tatil geçirecekseniz mavi turlara katılarak birkaç gün boyunca Bodrum ve Fethiye koylarına açılın.
  • İleribaşı’nda Ne Yenir?

    Antalya mutfağının en seçkin yemeklerini İlerbaşı restoranlarında ve özellikle zengin mönülere sahip olan İleribaşı otellerinde deneyebilirsiniz. Lüks kategoride hizmet veren İleribaşı otelleri, kalitesini mutfağına da yansıtmış durumda. Zeytinyağlılar, balık çeşitleri başta olmak üzere bergamot reçeli, turunç reçeli ve tahinli piyazın tadını özellikle denemelisiniz. Ayrıca dünya mutfağından çeşitli seçenekler sunan Belek restoranları da tercihleriniz arasında olabilir.