Beldibi Gezilecek ve Görülecek Yerler

Beldibi Mağarası: İki bölümden oluşan Beldibi Mağarası’nda yapılan araştırmalarda 6 katmana rastlanılmış. Şehrin ikinci önemli Prehistorik merkezi olan mağarada; çakmaktaşı aletleri, çanak, çömlek, ok uçları ve orak parçaları bulunmuş. Arkeolojik kazılarla çıkarılan bu kalıntılar mağarada yaşayanların yerleşik hayata geçtiğinin birer göstergesidir. Beldibi Mağarası’nın en dikkat çeken detayı ise sığınakların yanındaki insan ve hayvan resimleri oluyor. Mağara denize 100 metrelik bir uzaklığa sahip. Beldibi gezilecek yerler listenizin ilk sırasını bu mağaraya verin.

Beldibi Kaya Sığınakları: 25 metre yüksekliğe sahip Beldibi Kaya Sığınakları, hem tarihi hem de doğa yolculukları için ideal bir nokta. Neolitik ve Paleolitik çağlara ait kalıntıların bulunduğu Beldibi Kaya Sığınakları, kıyıdan yaklaşık 100 metre uzaklıkta... Tatiliniz sırasında bu bölgeyi rotanıza dahil edin.

Kemer Merkez: Beldibi, Kemer Merkez’e 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kemer’e geçerek birbirinden güzel plajlarda yüzebilir, küçük alışveriş turlarına çıkabilir ve akşam saatlerinizi eğlence mekanlarında geçirebilirsiniz.

Konyaaltı: Konyaaltı, Beldibi’ne 33 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Konyaaltı’nın doğasını keşfetmek için kısa bir yolculuk yapın. Antalya Müzesi’ni gezin, Konyaaltı Plajı’nda denizin tadını çıkarın.

Beldibi Yapılacak Aktiviteler

  • Her sabah bir saatinizi güzel bir yürüyüşe ayırın.
  • Beldibi Plajı’nda gün boyu denizin tadını çıkarın ve güneşlenin.
  • Birçok mağaza ve sokak tezgahları bulunan Beldibi’nde alışveriş yapın.
  • Ara sıra fotoğraf turlarına çıkın, Beldibi’nin doğasını fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirin.
  • Jeep safari turlarına katılarak beldenin doğasına yakından dokunun.
  • Beldibi’nde Ne Yenir?

    Beldibi’nde Akdeniz mutfağının birbirinden lezzetli, hafif ve sağlıklı yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Meyve ve sebzelerden zeytinyağlı yemeklere ve balık çeşitlerine kadar birçok yemeği deneyebilirsiniz Beldibi restoranlarında. Şakşuka, kabak cintmesi, palize ve patlıcanlı cive Beldibi’nde yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.