Çamyuva Gezilecek ve Görülecek Yerler

Phaselis Koyu: Çamyuva’ya sadece 9 kilometre uzaklıktaki Phaselis Koyu’nu baştan sona gezebilirsiniz. Koyun mavi suları, sıcak kumsalları, aynı ismi taşıdığı antik kenti, uzun ve keyifli bir gezi olacak sizler için. Günümüze kadar bakir doğasını koruyan koy, tekne turlarının uğrak yerlerinden biri. Yeşil ve mavinin bütünleştiği bu nokta sığ bir denize sahip olmasından dolayı çocuklu aileler için de oldukça ideal.

Tahtalı Dağı: Orta Torosların en görkemli noktasıdır Tahtalı Dağı. Dağın eteklerinde yürüyüş yapıp, zirvesine çıkarsanız Antalya’nın tüm kıyı şeridini görebilirsiniz. Tekirova Çamyuva’dan teleferik yolculuğuyla ulaşılıyor Tahtalı Dağı’na.

Olimpos: Çamyuva’dan Olimpos’a 45 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşılıyor. Olimpos’un bozulmayan doğasını, pırıl pırıl kumsallarını, organik kahvaltısını Çamyuva gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyebilir, bir güne sığdıracağınız güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Olimpos Antik Kenti’ni de gününüze dahil ederek bölgenin tarihine yakından dokunabilirsiniz.

Çamyuva Yapılacak Aktiviteler

  • Organik ürünlerle hazırlanan köy kahvaltısıyla güne başlayın.
  • Tahtalı Dağı’nda trekking yapın.
  • Çamyuva Plajı’nda ve Phaselis Koyu’nda denizin ve güneşin tadını çıkarın, şnorkelle küçük dalışlar yapın.
  • Jeep safari turlarına katılın.

Çamyuva’da Ne Yenir?

Akdeniz mutfağının tüm yöresel lezzetlerini tadacağınız Çamyuva’da sebzeden ete, otlardan deniz ürünlerine kadar her çeşit yemek bulabilirsiniz. Bölgede en çok tüketilenler ise balık ve zeytinyağlılardır. Çamyuva restoranlarında; kabak cintmesi, patlıcanlı cive, pirinç çorbası, palize ve arapaşını deneyebilirsiniz. Tatlılardan ise kabak tatlısının tadına mutlaka bakmalısınız.