Göynük Gezilecek ve Görülecek Yerler

Göynük Kanyonu: Göynük’ün en popüler gezi noktasıdır Göynük Kanyonu. Doğa yürüyüşleri ve keşif turları için ideal bir yerdir. Kanyon, Göynük beldesine yaklaşık 4 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Doğal havuzlarda yüzmek, trekking yapmak, fotoğraf çekmek Göynük Kanyonu’nun en popüler aktiviteleri arasında... Özellikle dünyanın en iyi 10 trekking parkuru arasında gösteriliyor.

Dinopark: Antalya Kemer’in bu küçük beldesinin en keyifli yerlerinden biridir Dinopark. Özellikle minikler için harika bir eğlence noktası olmasından dolayı çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi görmekte… Havuz oyunları, gezinti parkurları ve macera oyunları gibi aktiviteler sunan Dinopark’ta yiyecek ve içecek hizmeti de bulunuyor. Göynük gezilecek ve görülecek yerler listenize Dinopark´ı dahil etmeyi unutmayın.

Phaselis Antik Kenti: Göynük’e 21 kilometre uzaklıktaki Phaselis Antik Kenti, Tekirova sınırları içerisinde yer alıyor. Sadece antik kentteki tarihi kalıntılar değil, aynı ismi taşıdığı Phaselis Koyu’nu da baştan sona gezebilirsiniz.

Kemer Merkez: Kemer Merkez’e Göynük’ten kalkan dolmuşlarla günün her saati ulaşılabiliyor. Bölgedeki tarihi yerleri ziyaret edebilir, hareketli gece hayatına sahip olan Kemer’deki mekanları keşfederek günü sonlandırabilirsiniz.

Göynük Yapılacak Aktiviteler

  • Göynük Kanyonu’nda trekking turlarına katılın.
  • Jeep safari turlarıyla Torosların nefes kesen doğasını keşfedin.
  • Göynük’teki veya Kemer Merkez’deki plajlarda hem serinleyin hem de şezlonga uzanarak güneşlenin.
  • Göynük’te Ne Yenir?

    Antalya Kemer’in zengin mutfağına ait lezzetleri masanıza taşıyacağınız küçük ve salaş restoranlar bulunuyor Göynük’te. Akdeniz yemek kültürünün etkisi olan mutfakta deniz ürünleri ve otlar ön planda. Bergamut reçeli, taratorlu piyaz, börülce salatası, kabak çiçeği dolması, tandır kebabı ve nohutlu hibeş Kemer Göynük yöresel yemeklerini oluşturuyor. Ayrıca; tost, gözleme ve aperatif yiyecekler sunan büfeler de tercihleriniz arasında olabilir.