Kemer Merkez Gezilecek ve Görülecek Yerler

Phaselis Antik Kenti: Kemer´e 13 kilometre uzaklıkta yer alan Phaselis Antik Kenti, bölgenin tarihine ışık tutan kalıntılarıyla Kemer Merkez gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz noktalardan biri. Burada sadece antik kalıntıları görmekle kalmayacaksınız. Antik kentle aynı ismi taşıyan Phaselis Koyu’nda denize girebilme ve doğanın içinde yürüyüş yapabilme şansınız var.

Tahtalı Dağı: Tahtalı Dağı, Kemer Merkez’e yakın bir konumda yer aldığı için özellikle dağcılıkla ilgilenenlerin gezi listesine eklediği bir noktadır. Tahtalı Dağı’nın mis gibi havasında, çam ve sedir ağaçları arasında doğa yürüyüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Kemer-Finike yolu üzerinden gidecekseniz, Çamyuva ve Tekirova arasındaki yol ayrımında teleferik ulaşımıyla yolculuğunuzu daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Kemer Merkez ile Tahtalı Dağı arası 28 kilometre.

Göynük Kanyonu: Göynük Kanyonu, tıpkı Phaselis Antik Kenti gibi 13 kilometre uzaklıktadır Kemer Merkez’e. İçerisinde büyüklü küçüklü şelalelerin bulunduğu, çam ormanları arasında gezintiler yapabileceğiniz kanyon birçok aktiviteye fırsatı veriyor. Bozulmamış bir doğayı baştan sona keşfetmek için Kemer Merkez gezilecek yerler listenizde Göynük Kanyonu’na mutlaka yer vermelisiniz.

Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı: Kemer Merkez ile Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı arası 3 kilometrelik bir mesafeye sahip. Bölgede çadırlı kamp kurabilir, yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz. Milli parkta çok sayıda olmasa da konaklayabileceğiniz tesisler bulunuyor. Bölge, yeşile doyacağınız bir gezi noktasıdır.

Kemer Merkez Yapılacak Aktiviteler

  • Jeep safari, Antalya Kemer’in en popüler aktivitelerinden biri. Jeep safari turlarına katılarak doğanın içinde gezintiler yapın.
  • Kemer Merkez’e yakın olan koylarda dalışlar gerçekleştirin. Eğer profesyonelseniz dalış için Paris batığını tercih edin.
  • Kemer Merkez gece hayatı oldukça hareketli geçiyor. Bölgede yer alan barlarda ve diskolarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Jet ski, su kayağı gibi su sporlarına katılın.
  • Kemer Merkez’de Ne Yenir?

    Kemer Merkez, Akdeniz mutfağının en seçkin yemeklerini yiyebileceğiniz bir mutfak kültürüne sahip. Özellikle hafif ve sağlıklı yiyeceklerin tüketildiği Kemer yöresel yemeklerinden ilk olarak yoğurtlu kızartma, taze fasulye ve mevsimine göre balık deneyebilirsiniz. Yörenin mezeleri, zeytinyağlıları ve balık çeşitleri her damağa hitap ediyor. Şakşuka, arapaşı, kabak cintmesi ve balık ızgara da tatilde damağınızla buluşturacağınız lezzetler arasında. Ayrıca plajlara yakın konumdaki gözlemecilerden gün arasında gözleme yemeyi de ihmal etmeyin.