Bingeşik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Side Antik Kenti: Bingeşik’e en yakın tarihi gezi noktalarındandır Side Antik Kenti. Antalya’nın en popüler gezi mekanı olan antik kentteki kalıntılar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görüyor. Özellikle tarih severlerin ziyaret ettiği kalıntıların en ünlüleri, Side Antik Tiyatro ve Side Apollon Tapınağı’dır. Antik kentin M.Ö. 7. yüzyılda Kymeliler tarafından kurulduğu biliniyor. Görkemli mimarileri ve sağlamlığıyla günümüze kadar gelmiş olan bu yüzyıllık yapılar Bingeşik gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında olmalı.

Manavgat Şelalesi: Manavgat Şelalesi’nin benzersiz güzelliği eşliğinde keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bingeşik’ten kolaylıkla ulaşılan şelaleye rotanızı çevirdiğinizde, yanınızda bir piknik sepeti ve fotoğraf makinesi mutlaka olmalı. Debisi yüksek fakat sularını küçük bir yükseklikten bırakan Manavgat Şelalesi’nde yeşilin ve mavinin çarpıcı görüntüleriyle huzurlu birkaç saat geçirebilirsiniz.

Bingeşik Yapılacak Aktiviteler

  • Bingeşik’in tertemiz denizinde serinleyin. Denize girmek için Side ve Sorgun plajlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Bisiklet turlarıyla beldenin tüm sokaklarını keşfedin, fotoğraf makinenizi mutlaka yanınıza alın.
  • Köprülü Kanyon’un en ünlü aktivitesi olan rafting turlarına katılın.
  • Manavgat’taki disko, bar veya canlı müzik yapan mekanlarda günün ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Bingeşik’te Ne Yenir?

    Zeytinyağlılar, sebzeler ve deniz ürünlerinin birleşmesiyle oluşuyor Akdeniz mutfağı. Antalya’nın en seçkin ve en hafif yemekleri arasındaki; sebzeli kebap, sac kavurma, kabak çiçeği dolması, salata çeşitleri ve enginar dolması Bingeşik tatilinizde deneyebileceğiniz lezzetlerdir. Bingeşik yöresel yemeklerinin dışında Side’ye geçip alabalık yiyebilir veya esnafların yaptığı gözlemelerin tadına bakabilirsiniz.