Kızılot Gezilecek ve Görülecek Yerler

Titreyengöl: Kızılot’tan 16 kilometrelik bir yolculukla Titreyengöl’e ulaşabilirsiniz. Manavgat’ın turistik bir gezi noktası olan bölgede sürekli rüzgar estiği için gölün suları titriyor ve bu sebepten dolayı bölgeye de Titreyengöl adı veriliyor. Gölü ve çevresini gezmek için sadece birkaç saatinizi ayırabilirsiniz. Titreyengöl, yaz tatillerinde sıklıkla tercih edildiği için birçok konaklama tesisine de sahip.

Manavgat: Kızılot beldesine 13 kilometre uzaklıkta yer alan Manavgat, baştan sona gezip keşfedeceğiniz noktalarla dolu. Ünlü Manavgat Şelalesi, ilçenin göz dolduran yerlerinden sadece biri. Manavgat’a ayırdığınız günlerde şelale başta olmak üzere Manavgat Nehri ve yakınındaki Oymapınar Gölü, Köprülü Kanyon Milli Parkı ve Seleukeia Antik Kenti Kızılot gezilecek ve görülecek yerler listenizde yerini almalı.

Side: Side’nin farklı kategorilerde hizmet veren otelleri, otellerin hâkim olduğu doğa manzaraları Side beldesinin popülerliğini arttırmıştır. Manavgat’ın en önemli tatil beldesi Side, Kızılot beldesine yaklaşık 21 kilometrelik bir mesafeye sahip. Kızılot gezilecek yerler listenize Side sınırlarındaki tarihi ve doğal güzellikleri de dahil edebilirsiniz. Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatro başta olmak üzere Side Antik Kenti’nin tarihi kalıntılarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca Aspendos Köprüsü ve Side Müzesi de gezi listelerinde olması gereken noktalar arasında.

Kızılot Yapılacak Aktiviteler

  • Kızılot Plajı’nda gün boyu denize girip, şnorkelle dalış yapın. Denize girmek için Side ve Manavgat plajlarını da tercih edebilirsiniz.
  • Köprülü Kanyon’da rafting turlarına katılın.
  • Side’deki binicilik turlarına katılarak Arap ve İngiliz atları eşliğinde gezintilere çıkın ya da tekne turlarıyla çevre koyları keşfedin.
  • Kızılot’ta Ne Yenir?

    Antalya mutfağının en sevilen özel tatlarını Kızılot tatilinizde deneyebilirsiniz. Yemek saatlerinizde Side veya Manavgat’taki restoranları da tercih edebilirsiniz. Sac kavurma, laba, sebzeli kebap, patlıcan reçeli deneyebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları. Diğer taraftan Side’de dünya mutfağına ait birçok lezzetin tadına bakabilir veya yöre halkının kendi elleriyle yaptığı gözlemeleri damağınızla buluşturabilirsiniz.