Bakırköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Özgürlük Meydanı: Bakırköy’ün en hareketli noktasıdır Özgürlük Meydanı. Meydan boyunca çeşitli mağazalar, takıcılar, büfe ve restoranlar sıralanıyor. Bakırköy sahile, meydandan aşağı doğru inerek ulaşılıyor. En yukarısında ise otobüs durakları yer alıyor.

Florya Atatürk Deniz Köşkü: Atatürk’ün yazlık olarak kullandığı Florya’daki köşkü günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Müze binası, Atatürk’e hizmet ettiği dönemlerde tarihteki önemli isimleri (Windsor Düşesi Wallis Simpson, İngiltere Kralı VIII. Edvard) ağırlamıştır. İsmet İnönü, Celal Bayar, Cemal Gürsel gibi isimler ise Cumhurbaşkanı oldukları dönemlerde köşkü kullanmıştır. Artık müze olarak ziyaret edilebilen Florya Atatürk Deniz Köşkü, pazartesi ve perşembe günleri dışında haftanın her günü açık…

Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi: Osmaniye Caddesi’nde yer alan Hilmi Nakipoğlu Fotoğraf Makineleri Müzesi, 1869 yılından bu yana fotoğraf makinelerinin değişim sürecini anlatan önemli bir gezi noktasıdır. Müze, haftanın her günü ziyarete açık…

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi: Atatürk Havalimanı’na yakın, Yeşilköy sınırlarındaki İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi’nde eski uçaklar sergileniyor. Bir açık hava müzesi görünümünde olmasından dolayı, sahil yolundan gidildiğinde de uzaktan görülebiliyor.

Bakırköy Yapılacak Aktiviteler

  • Bakırköy, Avrupa Yakası’nın alışveriş için en uygun noktalarından biri… Alışveriş merkezlerinde, meydandaki giyim ve takı mağazalarında uzun uzun alışveriş yapın.
  • Gece eğlenmek istediğinizde Bakırköy’deki barlara gidin. Canlı müzik, karaoke başta olmak üzere her müzik zevkine uygun bar bulunuyor Bakırköy’de.
  • Bakırköy sahilinde uzun uzun yürüyüş yapın.
  • Bakırköy’de Ne Yenir?

    İstanbul’un çok çeşitli mutfak kültürünü yansıtan restoranlar bulunuyor Bakırköy’de. Kebapçılar, pideciler, ev yemekleri sunan lokantalar özellikle Özgürlük Meydanı’nda sıralanmış durumda… Meydanın ortasına kurulan büfelerde ise fast food ürünlerini tercih edebilirsiniz. Eğer daha lüks bir restoranda Türk ve dünya mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini denemek isterseniz rotanızı Yeşilköy veya Florya’ya çevirin.