Ataköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ataköy Marina: Ataköy’ün en hareketli noktasıdır marina bölgesi. Ataköy Marina’da eğlence mekânları, restoranlar, kıyıya sıralanan tekneler, İstanbul’dan uzak bir yerde olduğunuzu hissettirecek bir gezi alanı. Hafta sonu yoğun bir ilgi görmesinden dolayı kalabalıklaşan marina, hafta içi daha sakin oluyor.

Yeşilköy Sahil Parkı: Ataköy’e yakın bir konumda yer almasından dolayı Yeşilköy Sahil Parkı’na kolaylıkla ulaşılabiliyor. Genellikle; Küçükçekmece, Avcılar, Florya ve çevre bölgelerden ziyaretçi akınına uğruyor. Yeşilköy Sahil Parkı’nda çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları ve piknik yapmak için uygun yerler bulunuyor.

Florya Atatürk Deniz Köşkü: Florya Atatürk Deniz Köşk, Ataköy gezilecek yerler arasında mutlaka olmalı. Atatürk’ün yazlık olarak kullandığı köşk, tarih boyunca çeşitli Cumhurbaşkanlarına da ev sahipliği yapmış. Günümüzde ise müze olarak ziyarete açık.

Ataköy Yapılacak Aktiviteler

  • Ataköy’de bisikletle gezintiye çıkmak oldukça keyifli bir aktivite. Sahil kıyısı boyunca, günün istediğiniz saatinde bisiklet turuna çıkın.
  • Ataköy’ün bar, pub ve gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Alışveriş merkezleri ve mağazalarda; giyimden ayakkabıya, kozmetik ürünlerden takılara kadar çeşitli ürünler bulunuyor. Ataköy’de alışveriş yapmadan gezinize son vermeyin.
  • Ataköy’de Ne Yenir?

    Salaş balıkçı lokantaları ve şık restoranları ile çeşitli yeme-içme alternatifler sunuyor Ataköy. Ataköy’de Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağına ait yemekleri damağınızla buluşturabilirsiniz. Deniz kıyısında yer alan bir semt olmasından dolayı balık çeşitleri ve meze çeşitleri sunan lokantalar da tercihleriniz arasında olabilir. Ayrıca meyhane konseptindeki mekânlarda hem yemek yiyebilir hem de müziğe doyabilirsiniz.