Yeşilköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Yeşilköy Sahil Parkı: Hafta sonlarında sık sık ziyaret edilen, özellikle yaz sezonunda piknik için tercih edilen bir noktadır Yeşilköy Sahil Parkı. Parkta; oturma alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, basketbol sahası ve tenis kortu bulunuyor. Parkın tamamı toplam 170.341 metrekarelik bir alanı kapsıyor.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi: Yeşilköy’ün en merak edilen gezi noktalarından biridir İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi. I. Dünya Savaşı sırasında kullanılan uçakların bulunduğu müze, açık bir alanda sergileniyor ve genellikle öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi: Bir dönem Ermeni halkının yoğun olduğu bir semtti Yeşilköy. Ermeni halkına ait yapılar günümüze ulaşamamış olup, sadece Surp Stepanos Ermeni Kilisesi varlığına devam etmekte. Yeşilköy sahilindeki restoranların biraz yukarısında kalan kilise, Yeşilköy gezilecek yerlerin başında geliyor.

Yeşilköy Yapılacak Aktiviteler

  • Yeşilköy Sahil Parkı’nda sabah yürüyüşleri yapıp, güzel bir piknikle günü daha keyifli hale getirin.
  • Yeşilköy sahilinde sıralanan meyhane, bar ve karaoke gibi eğlence mekânlarında akşam saatlerinizi değerlendirin.
  • Alışveriş için Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndaki mağaza ve alışveriş merkezlerine uğrayın.
  • Yeşilköy’de Ne Yenir?

    Yeşilköy’de her damağa uygun lezzetler sunan restoranlar bulunuyor. Deniz ürünlerinden balık çeşitlerine, zeytinyağlılardan mezelere kadar birçok yemeği masalara taşıyan restoranların en yoğun olduğu nokta Yeşilköy sahilidir. Sahile inerken küçük bir ara sokakta meyhaneler yer alıyor. İçkili bir mekânı tercih ederseniz eğer; kalamar, balık, karides, midye, şakşuka, gibi meze çeşitlerini mutlaka deneyin. Ayrıca Yeşilköy’ün iç kesimlerinde; döner, kebap, gözleme gibi lezzetlerin de tadına bakabileceğiniz esnaf lokantaları bulunuyor.