Riva Gezilecek ve Görülecek Yerler

Riva Kalesi: Bizans döneminde yapıldığı tahmin edilen Riva Kalesi, Osmanlı döneminde Revan Kalesi olarak adlandırılıyordu. Karadeniz’den gelebilecek saldırılara karşı yapılmış olmasından dolayı tarih boyunca önemini kaybetmemiştir. Riva gezilecek ve görülecek yerler arasında ilk sırayı Riva Kalesi’ne verebilirsiniz. Kalenin çevresi yeşil bir alanı kapsıyor.

Elmasburnu Mesire Yeri: Hem piknik hem de fotoğraf çekimleri için sıklıkla tercih edilir Elmasburnu Mesire Yeri. Elmasburnu, Karadeniz’in bir koyu olduğu için plajı da mevcut. Bölgede denize girmek, balık tutmak en popüler aktiviteler.

Riva Deresi: Kocaeli Yarımadası’nın akarsularından biri olan Riva Deresi, Gezbe’den doğuyor ve Karadeniz’e akıyor. Derenin toplam uzunluğu 70 kilometredir. Çevresinde ise ağaçların yanı sıra endemik bitkiler de görülüyor.

Riva Yapılacak Aktiviteler

  • Beykoz Riva’nın uzun kumsallarında dinlenip, denizin tadını çıkarın. Riva Plajı, Su Ürünleri Plajı ve Elmasburnu Plajı ilk tercihleriniz olsun. Plajlarda dalış da yapılabiliyor.
  • Elmasburnu’nda kamp yaparak bölgenin doğasına yakından dokunun.
  • ATV turlarına katılarak Riva’nın bilinmeyen noktalarını keşfedin. Eğer arkadaş veya aile gibi kalabalık gruplarla Riva’da olacaksanız paintball yapmadan gezinizi sonlandırmayın.
  • Riva’da Ne Yenir?

    Karadeniz’e kıyısı olan Beykoz Riva’da balık çeşitlerini taze olarak tüketebilirsiniz. Çinekop, hamsi, lüfer ve istavrit başta olmak üzere çeşitli balıkların sofralarda yerini aldığı Riva’da, diğer taraftan Türk mutfağının en seçkin yemeklerini de deneme şansınız bulunuyor. Sebzeli yemekler, pilav, kebap, döner sunan mekânlar başta olmak üzere tercihinizi küçük büfelerde tost, hamburger ve gözleme gibi günlük atıştırabileceğiniz yiyeceklerden yana da kullanabilirsiniz.