Beyoğlu Gezilecek ve Görülecek Yerler

İstiklal Caddesi: Beyoğlu’nun ve aynı zamanda İstanbul’un en işlek caddesidir İstiklal. Cadde boyunca birçok cafe, restoran, giyim mağazası ve pasaj bulunuyor. Alışveriş için en çok Terkos Pasajı tercih edilse de; Aznavur Pasajı, Beyoğlu İş Merkezi, Avrupa Pasajı ve Hazzopulo Pasajı İstiklal Caddesi’nde gezilecek ve görülecek yerler arasında. İstiklal Caddesi’nin aşağısına doğru inildiğinde karşımıza çıkan Nevizade, günün her saati hareketliliğini koruyor. En önemli tarihi yapısı ise St. Antuan Kilisesi. Beyoğlu gezi listenizin ilk sırasında İstiklal Caddesi ilk sırayı almalı.

Galata Kulesi: İstiklal Caddesi’nden aşağı doğru inen yol sizleri Galata’ya götürecek. Beyoğlu’nun en görkemli yapılarından biri olan Galat Kulesi, çevresindeki restoranlarıyla gün boyu kalabalığını koruyor. Güzel bir akşam yemeğini Galata Kulesi manzarası eşliğinde yiyebilir, kuleye çıkarak Beyoğlu’nu tepeden seyredebilirsiniz. Kule, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından fener kulesi olarak inşa edilmiş. Galata´da Voyvoda Caddesi’ndeki Kamondo Merdivenleri’nin değişik mimarisini görmeyi ihmal etmeyin.

Müzeler: Beyoğlu’nun gezilecek yerler arasında müzeler de bulunuyor. Vedat Nedim Tör Müzesi, Doğançay Müzesi, Divan Edebiyatı Müzesi, Adam Mickiewicz Müzesi, Türvak Sinema Müzesi, Karaköy’deki Osmanlı Bankası Müzesi, İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Cihangir’deki Orhan Kemal Müzesi’ne Beyoğlu gezi listenizde yer verebilirsiniz.

Fransız Sokağı: Galatasaray Lisesi’nin hemen arkasında bulunan Fransız Sokağı, Beyoğlu’nun tarihi atmosferine eşlik eden noktalardan biri. Çıkmaz bir sokak olan noktada; kültür, sanat ve eğlence mekanları bulunuyor. Canlı müzik dinleyip, yeni tatlar deneyebilirsiniz Fransız Sokağı’nda.

Beyoğlu Yapılacak Aktiviteler

  • İstiklal Caddesi’nin tam ortasından geçen nostaljik tramvaya binin.
  • Cadde boyunca sıralanan mağazalarda ve pasajlarda alışveriş yapın.
  • Akşam saatlerinde Beyoğlu barlarına gidin, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Galata Kulesi’ne çıkıp, Haliç’in muazzam manzarasını seyredin.
  • Beyoğlu’nda Ne Yenir?

    Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağının en seçkin yemeklerini sunuyor Beyoğlu restoranları. Her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip olan mekanların sayısı oldukça fazla. İtalyan, Fransız ve Çin mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini Beyoğlu’nda damağınızla buluşturabilirsiniz. Ayrıca ayaküstü atıştıracağınız büfelerde aperatif lezzetleri deneyebilirsiniz. Nevizade, Galata, Cihangir ve Asmalımescit’teki salaş restoranlarda günün her saati dilediğiniz yemeği tercih edebilirsiniz. Ayrıca kahvaltı için de oldukça şık mekanlar bulunuyor Beyoğlu’nda.