Taksim Gezilecek ve Görülecek Yerler

Taksim Gezi Parkı: Taksim Meydanı ve Elmadağ arasında kalan Taksim Gezi Parkı, 1940 yılından bu yana insanların dinlenmek için tercih ettiği noktaların başında geliyor. İlk olarak 1806 yılında Halil Paşa Topçu Kışlası olarak düzenlenen park, 1940 yılında dönemin İstanbul Valisi Lütfi Kırdar tarafından yıktırılıp, park yaptırılmıştır. Taksim’de gezdiğiniz zamanlarda Gezi Parkı’na giderek biraz dinlenebilir, ağaçların gölgesinde yeşilin tadını çıkarabilirsiniz.

İstiklal Caddesi: Yüzyıllardır önemli bir yerleşim alanı olan, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı İstiklal Caddesi; tarihi pasajları, cadde boyunca uzanan giyim mağazaları ve restoranları ile Beyoğlu’na gelenlerin mutlaka uğradığı bir noktadır. Gece eğlenmek için, güzel bir akşam yemeği için, alışveriş yapmak için İstiklal Caddesi’ni tercih edebilirsiniz. St. Antuan Kilisesi, Çiçek Pasajı, Atlas Pasajı, El Hamra Pasajı ve Hüseyin Ağa Camii de Taksim gezilecek yerler arasındaki tarihi yapılardır.

Taksim Yapılacak Aktiviteler

  • İstiklal Caddesi’nde sıralanan mağazalarda bol bol alışveriş yapın. Giyimden takıya, kitaptan hediyelik eşyaya kadar çeşitli dükkânlar bulunuyor Taksim’de.
  • Tarihi tramvay ile İstiklal Caddesi boyunca gezintiye çıkın. Tramvaydayken fotoğraf makinenizle güzel kareler yakalayabilirsiniz.
  • İstanbul’un en yoğun eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor Taksim. Akşam saatlerinde Asmalımescit, Nevizade veya Galata’daki barlarda günün ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • İstiklal Caddesi’nden aşağıya doğru inerek Galata Kulesi’nin manzarasına karşı bir restoranda oturarak bir şeyler yiyin. Sonrasında kulenin en tepesine çıkarak Galata’nın manzarasını seyredin.
  • Taksim’de Ne Yenir?

    Taksim’in hemen hemen her noktasında birçok restoran ve kafe bulunuyor. Her damak zevkine hitap eden restoranlarda Türk mutfağından dünya mutfağına kadar çeşitli lezzetler bulunuyor. İstiklal Caddesi ve Galata’daki restoranlarda dilediğiniz yemeği damağınızla buluşturabilir, eğer içki ve mezelerden oluşan bir mekân arıyorsanız rotanızı Nevizade’ye çevirebilirsiniz.