Kumburgaz Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kumburgaz Sahili: Eski günlere nazaran denize girme oranı düşüş gösteren Kumburgaz sahilindeki plajlar, az da olsa günümüzde de rağbet görüyor. İstanbul’un diğer kıyı ilçeleriyle karşılaştırıldığında hâlâ denize girilebilecek nadir yerlerden biridir. Sahil boyunca sıralanan restoranlarda yemek yiyebilir, denize girebilir, şnorkelle küçük dalışlar gerçekleştirebilir ve doğanın içerisinde dinlenme fırsatı bulabilirsiniz Kumburgaz sahilinde.

Büyükçekmece: Kumburgaz, Büyükçekmece ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Kumburgaz’da çok fazla tarihi kalıntı bulunmadığı için bağlı olduğu ilçenin merkezine geçerek, özellikle Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen yapıları ziyaret edebilirsiniz. Mimar Sinan tarafından yapılan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Sokullu Mehmet Paşa Camii, Kurşunlu Han ve Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi gezi listelerine alınması gereken başlıca noktalardır.

Kumburgaz Yapılacak Aktiviteler

  • Kumburgaz sahilindeki plajlarda denizin tadını çıkarın. Kumburgaz otellerinin özel plajları da mevcut.
  • İlçenin alışveriş merkezlerinde ve yaz sezonunda kurulan akşam pazarındaki tezgâhlarda alışveriş yapın.
  • Kumburgaz’da Ne Yenir?

    Kumburgaz restoranlarında kebaptan pideye, gözlemeden ev yemeklerine kadar birçok lezzetin tadına bakabilirsiniz. Eğer Kumburgaz otellerinin birinde konaklıyorsanız Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağına ait yemekleri de tercih etme imkânınız bulunuyor. Özellikle bir akşam, sahil kesiminde kalan balık restoranlarını tercih ederek içkinizin yanında çeşitli mezeleri mutlaka denemelisiniz.