Sirkeci Gezilecek ve Görülecek Yerler

İstanbul Demiryolu Müzesi: Sirkeci Garı içerisinde bulunan İstanbul Demiryolu Müzesi, Sirkeci gezilecek yerlerin ilk durağıdır. Müzede 300’ü aşkın kültür varlığı sergileniyor. Pazar ve pazartesi hariç tüm günler ziyarete açık.

Aya Terapon Rum Kilisesi: Gülhane Parkı’nın girişinde bulunan Aya Terapon Rum Kilisesi, tek odadan oluşan tarihi bir yapı. Kilisenin dört musluklu çeşmesinin şifalı olduğuna inanılıyor. Sadece pazartesi günleri ziyaret edilebiliyor.

Hayyam Pasajı: Hayyam Pasajı, gün içerisinde özellikle fotoğrafçılar veya fotoğrafla ilgilenenlerin ziyaret ettiği bir nokta. Birçok fotoğrafçı dükkânının bulunduğu pasajda eski-yeni fotoğraf makinelerini ve fotoğrafçılıkla ilgili tüm parçaları uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Yeni Camii: Sirkeci’den kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda yer alıyor Yeni Camii. 1597 yılıyla tarihlendirilen caminin banisi III. Murad’ın eşi Safiye Sultan’dır. Caminin yapımı tam 66 yıl sürmüş. İstanbul Boğazı’na hâkim bir noktada bulunuyor.

Sirkeci Yapılacak Aktiviteler

  • Sultanahmet’teki Topkapı Sarayı’nı, Ayasofya’yı, Sultan Ahmet Camii’ni mutlaka ziyaret edin.
  • Gülhane Parkı’nın hoş manzarası karşısında çay içmeden Sirkeci’den ayrılmayın.
  • Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’nda alışveriş yapın.
  • Sirkeci’de Ne Yenir?

    Sirkeci ve çevresinde Türk mutfağının birbirinden güzel yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Ayrıca dünya mutfağına yer veren restoranların sayısı da oldukça fazla. Lüks restoranlardan salaş lokantalara kadar her kesime ve her bütçeye hitap ediyor Sirkeci’deki yeme-içme mekânları. Sirkeci’den Eminönü’ne geçerek balık ekmek yiyebilir, Galata veya Sultanahmet’e geçerek köfte veya ızgara çeşitlerini damağınızla buluşturabilirsiniz.