Kalamış Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kalamış Parkı: Marmara Denizi kıyısında yer alan Kalamış Parkı, uzun yıllardır insanların dinlendiği, yeşilliğe doyduğu bölgelerden biridir. Parkın içerisinde futbol, voleybol ve basketbol sahaları bulunuyor. Ayrıca çocuk bahçesi ve köpek gezdirme alanları da mevcut. Yürüyüş yapmak, banklarda dinlenmek, bisikletle gezintiye çıkmak için Kalamış Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

Kalamış Marina: Çeşitli restoranların, kafelerin sıralandığı Kalamış Marina, özellikle hafta sonları yoğun bir ilgi görüyor. Kızıltoprak ve Caddebostan arasında kalan marinadaki yeme-içme mekânları diğer çevre semtlere göre biraz daha pahalı. Yine de restoran ve barlarıyla oldukça keyifli saatler sunuyor.

Caddebostan: Kadıköy’ün en güzel semtlerinden biri olan Caddebostan, sahip olduğu sahil şeridi ve restoranlarıyla gezginlerin uğrak noktalarından biri. Caddebostan sahilinde çimlere uzanıp kitap okuyabilir, arkadaşlarınızla bol bol sohbet edebilirsiniz.

Kalamış Yapılacak Aktiviteler

  • Kalamış Parkı’nda sabah yürüyüşü yapabilir, dinlenmek için parkın içerisindeki çay bahçesinde oturabilirsiniz. Eğer fotoğraf çekmeye merakınız varsa, Kalamış’ta gezdiğiniz her noktayı ölümsüzleştirin.
  • Kalamış Marina’da zaman geçirecekseniz kısa bir alışveriş turuna çıkmayı ihmal etmeyin. Alışveriş için Bağdat Caddesi’ne de tercih edebilirsiniz.
  • Semtteki barlar ve canlı müzik sunan eğlence mekânlarına mutlaka uğrayın.
  • Kalamış’ta Ne Yenir?

    Kalamış Marina’daki restoranlar günün her saati ilgi görüyor. Balık çeşitleriyle ünlü restoranların mönüsü hem zengin hem de her damağa ve her bütçeye hitap ediyor. Bazı mekânlarda ise Gaziantep’in meşhur yemekleri ön plâna çıkıyor. Kısaca yöresel tatlardan dünya mutfağına ait farklı yemeklere kadar birçok lezzeti deneyebilirsiniz Kalamış’ta. Alternatif olarak Fenerbahçe ve Caddebostan’daki restoranları da keşfedebilirsiniz.