Kadıköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Hemdat İsrael Sinagogu: Kadıköy-Yeldeğirmeni’nde yer alıyor Hemdat İsrael Sinagogu. Şehrin en eski sinagoglarından biri olup, ismi, “İsrailoğullarının Şefkati “anlamına geliyor.

Assumption Kilisesi: Kadıköy Moda’nın sınırlarında zarif mimarisiyle görenlerin dikkatini çeken Assumption Kilisesi, Katolik halkına hizmet veren bir ibadet mekânıdır. 19. yüzyılda inşa edildiği bilinen kilisenin kim tarafından yaptırıldığına dair kesin bir bilgi yok. Fransızlar tarafından veya İtalyan asıllı Brentano ailesi tarafından yaptırıldığı yapılan tahminler arasında… Kilisede hâlâ ayinler düzenleniyor. Kadıköy gezilecek ve görülecek yerler listelerinde bulunması gereken bir tarihi yapıdır.

Fenerbahçe Müzesi: Kadıköy’ün en çok ziyaret edilen noktalarındandır Fenerbahçe Müzesi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şimdiye kadar kazandığı kupaların sergilendiği müzede çeşitli şiltler ve plaketler de bulunuyor. Ayrıca Fenerbahçe’nin kuruluş toplantısına ait çeşitli eşyalar da müzenin en değerli parçaları arasında…

İstanbul Oyuncak Müzesi: İstanbul Oyuncak Müzesi, Sunay Akın’ın öncülüğünde açılmış olup, dünyanın farklı yerlerinden toplanılan oyuncaklarla düzenlenmiştir. Müze binası ise yine Sunay Akın’ın ailesine ait tarihi bir konaktır. Müze hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor. Pazartesi günleri dışında her gün ziyarete açık.

Kadıköy Yapılacak Aktiviteler

  • Kadıköy’de yürüyüş yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Fenerbahçe Parkı, Kalamış Parkı veya Yoğurtçu Parkı’nda sabah yürüyüşleri yapın.
  • Caddebostan sahilinde çimlere oturarak kitap okuyun.
  • Kadıköy vapur saatleri hakkında bilgi alıp, güzel bir Boğaz turuna çıkın.
  • Alışveriş için Bağdat Caddesi ve Bahariye Caddesi’ni tercih edin. Bu noktalarda dünyaca ünlü markaların mağazaları bulunuyor.
  • Kadıköy Moda’da mutlaka dondurma yiyin.
  • Hava kararmaya başladığında Kadıköy Barlar Sokağı’nın yolunu tutun.
  • Kadıköy’de Ne Yenir?

    Kebap, ızgara çeşitleri, pilav, zeytinyağlılar başta olmak üzere Türk mutfağının en seçkin yemeklerini bulabileceğiniz sayısız restorana sahip Kadıköy. Balık restoranlarının yoğun olduğu Kadıköy’de her öğünde farklı bir mekân seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Özellikle kahvaltı üzerine hizmet veren kafeler hafta sonları oldukça ilgi görmekte… Bunların dışında dünya mutfağının çeşitli lezzetlerini damağınızla buluşturabileceğiniz, yeni tatlar keşfedebileceğiniz mekânlar da mevcut. Özellikle; Moda, Kadıköy sahil ve Caddebostan restoranlarını tercih etmenizi öneririz.