Suadiye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bağdat Caddesi: Kızıltoprak’tan Maltepe-Cevizli’ye kadar uzanan Bağdat Caddesi, tarihten bu yana hareketli bir nokta olmayı başarmış olup, günümüzde de en popüler gezi alanları arasındadır. Özellikle arkadaş gruplarının buluştuğu, alışveriş yaptığı, bir kafede oturup saatlerce oturduğu Bağdat Caddesi her yaş grubuna hitap etmekte.

Suadiye Camii: Osmanlı dönemine uzanan bir geçmişe sahiptir Suadiye Camii. II. Abdülhamit döneminde Maliye Bakanı Reşat Paşa’nın isteği üzerine inşa edilmiştir. Yapım tarihi Miladi:1905 olup, caminin mimarisi kare planlıdır.

Rıhtım: Kadıköy’ün en merkezi noktasıdır Rıhtım. Kadıköy Meydanı olarak da adlandırılan Rıhtım şehir içi ulaşımında önemli bir yeri vardır. Rıhtım boyunca yürüyüş yaparak güzel bir Boğaz havası alabilir, Rıhtım’ın çevresini saran kafelerde keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Suadiye Yapılacak Aktiviteler

  • Suadiye sahilinde sabah veya akşam yürüyüşüne çıkmadan, çay bahçelerinde oturmadan, fotoğraf çekmeden Suadiye’den ayrılmayın.
  • Bağdat Caddesi’ndeki mağazalarda alışveriş yapın. Caddedeki mağazaların geneli dünyaca ünlü markalara ait.
  • Suadiye’de Ne Yenir?

    Sayısız restoran ve kafeye sahiptir Suadiye. Türk mutfağı kadar dünya mutfağına da büyük bir yer verilir mönülerde. Biraz yüksek fiyatlara sahip olsa da, her bütçeye hitap ediyor oluşu gün içerisinde hemen hemen tüm mekânların kalabalıklaşmasını sağlıyor. İtalyan mutfağından Güney Asya yemeklerine, birbirinden şık balık restoranlarından pastanelere kadar her damağa uygun lezzetler bulunuyor. Özellikle Bağdat Caddesi boyunca sıralanan restoranlarda günün her öğünü yemek yiyebilirsiniz.