Maltepe Gezilecek ve Görülecek Yerler

Remzi Paşa Köşkü: Maltepe gezilecek ve görülecek yerler listelerinde olması gereken ilk nokta Remzi Paşa Köşkü’dür. Köşk, Çiftlik Caddesi üzerinde yer alıyor. İlk sahibi Şeyhülislam olup, ikinci sahibi olan Remzi Paşa’nın adıyla anılıyor.

Fenerli Köşk: Bağdat Caddesi’nde yer alan Fenerli Köşk, İstanbul’un en önemli tarihi yapılarından biri. Köşkün özellikle dış cephesindeki ahşap oymaları oldukça ünlüdür.

Maltepe Bakireler Tapınağı: Süreyya Plajı’na yakın bir konumda yer alan Bakireler Tapınağı, çok fark edilmeyen, hatta bir türbe kalıntısı olduğu düşünülen önemli bir yapıdır. Eski Yunan mitolojisinde evlenmek isteyen genç kızların ziyaret ettiğine dair bir efsanesi vardır. Fakat günümüzdeki tapınak, yapılan çeşitli çalışmalarla orijinalliğini kaybetmiştir.

Daver Baba Tekkesi, Feyzullah Efendi Külliyesi, Briyas Sarayı ve Feyzullah Efendi Camii de Maltepe gezilecek yerler arasındadır.

Maltepe Yapılacak Aktiviteler

  • Maltepe sahilinde muhteşem bir denize havası almak için yürüyüş yapın. Yürüyüşünüz sırasında yanınıza fotoğraf makinesi alın.
  • Yine sahil kıyısındaki restoranlarda güzel bir akşam yemeği yemeden günü bitirmeyin.
  • Maltepe’de Ne Yenir?

    Maltepe’nin her mahallesinde çeşitli restoranlar, lokanta ve ev yemekleri sunan küçük mekânlar bulunuyor. Genellikle Türk mutfağının ön planda olduğu Maltepe restoranlarında; köfte, kebap ve pidenin yanı sıra fast food ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle sahil kıyısındaki şık restoranların birinde mutlaka akşam yemeği yemelisiniz.