Dragos Gezilecek ve Görülecek Yerler

Dragos Tepesi: Dragos’un en yüksek tepesine çıkıp, Marmara Denizi’nin benzersiz güzelliği karşısında huzurlu vakitler geçirebilirsiniz. Tepe yemyeşil ağaçlarla çevrili olup, birçok restorana da ev sahipliği yapıyor. Genellikle yazlık bir bölge olan Dragos Tepesi, Büyükada’nın devamıymış gibi görülmekte…

Aydos Ormanı: Kartal sınırlarında yer alan ve ilçenin yüksek kesimlerinde yer alan Aydos Ormanı; doğal güzellikleri, tepesi ve göletiyle Dragos gezilecek yerler listelerinde yerini alabilecek bir nokta. Çam ağaçlarıyla şehir karmaşasından uzak, huzurlu bir kaçış yeri olan Aydos Ormanı’nda piknik yapabilir, fotoğraf çekebilir veya yürüyüşe çıkarak kısa bir spor yapabilirsiniz. Aydos Tepesi’nin yüksekliği 537 metre olup, İstanbul’un en yüksek tepesidir. Aydos Göleti ise Aydos Tepesi’nin zıt yönünde yer alıyor.

Dragos Yapılacak Aktiviteler

  • Aydos Ormanı’na giderek, hem yürüyüş yapın hem de Aydos Tepesi ve göletinin fotoğraflarını çekin.
  • Kartal’daki meyhane veya barlarda akşam saatlerinizi geçirebilirsiniz.
  • Dragos’ta Ne Yenir?

    Maltepe Dragos restoranlarında günün her öğünü yemek yiyebilir, hoş bir manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Genellikle İstanbul mutfağına ait lezzetler olsa da, balık ve meze çeşitlerinin tadına bakabileceğiniz mekânlar da bulunuyor. Ev yemekleri, zeytinyağlılar, salata çeşitleri, bunların yanı sıra tost, gözleme, hamburger ve makarna çeşitlerini deneyebileceğiniz kafe ve restoranlar da yer alıyor.