Harbiye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Askeri Müze: Şişli Harbiye’de ilk görülmesi gereken noktadır Askeri Müze. Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan müze binası, Osmanlı döneminde inşa edilmiş önemli bir yapıdır. Zengin bir koleksiyona sahip olan müzede; çadır, askeri kıyafet, sancak, bayrak ve silahlar başta olmak üzere 5000’den fazla eser bulunuyor. Askeri Müze, pazartesi ve salı günleri hariç haftanın her günü ziyarete açık.

Atatürk Müzesi: Halaskargazi Caddesi üzerinde yer alan Atatürk Müzesi’ne Harbiye’den kolaylıkla ulaşılabiliyor. I. Dünya Savaşı’nın ardından Atatürk´ün annesi ve kız kardeşi ile ikamet ettiği bina, günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Atatürk’ün subaylık ve katıldığı savaşlara ait fotoğrafların yanı sıra kişisel eşyaları da müze de sergilenmekte.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu: Şehrin önemli konser ve etkinliklerinin yapıldığı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nu görmeden gezinize devam etmeyin. Tiyatro, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın hemen yanında yer alıyor.

Harbiye Yapılacak Aktiviteler

  • Nişantaşı ve Mecidiyeköy’deki alışveriş merkezlerine uğrayarak alışveriş yapın.
  • İstiklal Caddesi’ne geçerek nostaljik tramvayla kısa bir yolculuğa çıkın.
  • Harbiye’de her gezdiğiniz noktayı mutlaka fotoğraflayın.
  • Harbiye’de Ne Yenir?

    Harbiye sınırlarında çeşitli restoranlar bulunuyor. Türk mutfağına ait lezzetler sunan restoranlarda; kebap, döner, gözleme, fast food ve ev yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Eğer dünya mutfağını daha yakından tanımak isterseniz Taksim ve Nişantaşı’ndaki restoranları tercih edebilirsiniz. Harbiye ve çevresindeki yeme-içme mekânları her bütçeye hitap ediyor.