Mecidiyeköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Abide-i Hürriyet Anıtı: 31 Mart Vakası’nda hayatını kaybedenler için inşa edilen Abide-i Hürriyet Anıtı, 1909-1911 yılları ile tarihlendiriliyor. Şişli’de yer alan anıta, Mecidiyeköy’den kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Atatürk Müzesi: Şişli-Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Müzesi, I. Dünya Savaşı’nın ardından Atatürk’ün ikamet ettiği evdir. Bugün ise müze olarak ziyarete açıktır. Atatürk Müzesi’nde; Samsun’a çıkış, Erzurum Kongresi, Eskişehir-Kütahya-Sakarya savaşları ve Sevr Antlaşması’na ait belgeler sergileniyor.

Maçka Demokrasi Parkı: Şişli’nin dinlenme noktalarındandır Maçka Demokrasi Parkı. Mecidiyeköy gezilecek yerler listelerinde olması gereken parkta; çocuk oyun alanları, spor aletleri parkı, lokanta ve dokuz yapay havuz bulunuyor. Parkın içerisinde; meşe, çınar, şimşir, ceviz, gürgen, ıhlamur ve kestane ağaçları başta olmak üzere çeşitli ağaç türleri yer alıyor.

İstanbul Radyoevi: 1945 yılında inşa edilmiş olan İstanbul Radyoevi, 1927’de ilk yayınını yapan İstanbul Radyosu’nun ihtiyaçlarının karşılanması için kurulmuştur. Özel izinlerle ziyaret edilebiliyor.

Mecidiyeköy Yapılacak Aktiviteler

  • Mecidiyeköy Meydanı’na yakın konumdaki alışveriş merkezleri ve mağazalarda alışverişe çıkın. Nişantaşı da alışveriş için en iyi seçeneklerden.
  • Semtin çeşitli yerlerinde tiyatro salonları bulunuyor. Güzel bir oyuna bilet alarak bir akşam tiyatro seyretmek için kendinize vakit ayırın.
  • Şişli’nin gece kulüpleri ve barlarının birçoğuna ev sahipliği yapan Mecidiyeköy’de hareketli bir gece geçirmek için size hitap eden bir mekânda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Mecidiyeköy’de Ne Yenir?

    Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağına ait yemeklere de mönülerde yer veriyor Mecidiyeköy restoranları. Mecidiyeköy Meydanı’nın çevresinde yoğun olan restoranlarda cağ kebabı başta olmak üzere; et yemekleri, sebze yemekleri, döner, kebap, tost, gözleme ve fast food ürünlerine kadar birçok yeme-içme alternatifi bulunuyor.