Ümraniye Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ümraniye Çarşı: Ümraniye Çarşı, ilçenin sayılı gezi noktalarından biridir. Çeşitli mağazaların, hediyelik eşya dükkânlarının ve kafelerin sıralandığı çarşıda gün boyu vakit geçirebilirsiniz. Kitapçılar, teknoloji mağazaları ve alışveriş merkezleri çarşının bir an bile boş olmayan yerleri.

Kadıköy: Ümraniye gezilecek yerlerin sayısı yok denecek kadar az olduğu için rotanızı Kadıköy’e çevirebilirsiniz. Ümraniye ile Kadıköy arası yaklaşık 10 kilometre ve otobüslerle ulaşım mümkün. Boğa, Rıhtım, Moda, Bahariye ve Göztepe semtleri, semtlerin içerisindeki tarihi yerler gezi liselerinde mutlaka yerini almalı.

Üsküdar: Üsküdar-Ümraniye arası yaklaşık 8 kilometre. Üsküdar’ın Boğaz havası, mahalle kültürünü hâlâ yaşatan sokakları, Kız Kulesi’nin benzersiz manzarası kesinlikle görülmelidir. İlçedeki; Fethi Paşa Korusu, Çamlıca Köşkleri, Beylerbeyi Sarayı, Beylerbeyi Camii de alternatif gezi noktalarınız olabilir. Ayrıca Üsküdar’da alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve eğlenebileceğiniz bar, meyhane ve canlı müzik hizmeti veren mekânlar bulunuyor.

Ümraniye Yapılacak Aktiviteler

  • Ümraniye Çarşı’da alışveriş turuna çıkın. Semt pazarlarına da uğramayı ihmal etmeyin.
  • Tantavi Parkı’nda yürüyüş yapın.
  • Akşam saatlerinde eğlenmek için Kadıköy Barlar Sokağı’nı veya Üsküdar’daki meyhaneleri tercih edin.
  • Ümraniye’de Ne Yenir?

    Ümraniye Çarşı’da; restoran, lokanta kafe gibi işletmeler oldukça yoğun. Çarşıda alışverişe çıkanların ya da sadece gezmek için gelenlerin gün içerisinde bir şeyler atıştırdığı restoranlarda; döner, kebap, pide, hamburger, tost ve gözleme gibi yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca; balık, tavuk ve köfte çeşitleri de gün içerisinde tüketebileceğiniz yiyecekler arasında.