Altunizade Gezilecek ve Görülecek Yerler

Millet Parkı: Üsküdar Altunizade’nin yemyeşil alanlarından biridir Millet Parkı. Parkta çocuk oyun yerleri ve dinlenmek için yerleştirilen banklar mevcut… Günün her saati kitap okumak, dinlenmek ve yürüyüş yapmak için rotanızı çevirebilirsiniz Millet Parkı’na.

Altunizade Camii: İsmail Zühdi Paşa tarafından yaptırılan Altunizade Camii, 1865-1866 yılları arasında inşa edilen ve günümüze kadar sağlamlığını koruyan önemli bir tarihi yapıdır. Zamanla eskiyen cami, 2005 yılında geniş bir çalışmayla onarılmıştır. Caminin haziresinde Altunizade İsmail Zühdi Paşa’nın türbesi bulunuyor.

Adile Sultan Kasrı: Yaklaşık 150 yıllık bir geçmişe sahip olan Adile Sultan Kasrı, hepimizin bildiği gibi bir dönem Hababam Sınıfı’nın çekildiği mekândır. İçerisinde Hababam Sınıfı’na ait bir müze de bulunuyor. Kasrın görkemli mimarisi Altunizade gezilecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı…

Altunizade gezilecek ve görülecek yerler arasında Üsküdar’daki Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Florence Nightingale Müzesi, Valide Atik Hamamı, Beylerbeyi Hamamı, Ayios Panteleimon Kilisesi, Fethi Paşa Korusu ve Mihrimah Sultan Camii’ni de ekleyebilirsiniz.

Altunizade Yapılacak Aktiviteler

  • Altunizade’ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi’ne çıkarak Boğaz’ın benzersiz manzarasında vakit geçirin.
  • Altunizade’deki alışveriş merkezlerine ve mağazalara giderek keyifli bir alışveriş turu gerçekleştirin.
  • Boğaz kıyısı boyunca sıralanan bar ve meyhanelerde eğlencenin tadını çıkarın.
  • Altunizade Kültür Merkezi’nde açılan sergilere katılın.
  • Altunizade’de Ne Yenir?

    Altunizade’de kahvaltı dahil olmak üzere günün her öğünü yemek yiyebileceğiniz restoran, lokanta ve kafe bulunuyor. Türk ve dünya mutfağına ait yemekler sunan mekânlarda ayrıca Akdeniz mutfağı da ön plana çıkıyor. Et çeşitleri, kebap, ev yemekleri, balık, köfte ve pide Altunizade’de deneyebileceğiniz lezzetler arasında… Farklı tatlar keşfetmek isterseniz semtte Çin mutfağına ait yemekler sunan mekânlar da bulunuyor.