Boyalık Gezilecek ve Görülecek Yerler

Boyalık Koyu: Merkez ilçeye yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta yer alıyor Boyalık Koyu. Birçok beach’e ev sahipliği yapan koy, Çeşme’de denize girebileceğiniz en sakin yerlerden biri. Koy boyunca birçok restoran ve kafe bulunuyor.

Çeşme: Boyalık’tan Çeşme’ye kalkan dolmuşlar bulunuyor. Çeşme ile Boyalık arası mesafe yaklaşık 4 kilometre olup, uzun bir yürüyüşle de ulaşabilirsiniz. Çeşme’ye yakın konumdaki Alaçatı ve Ilıca’yı da rotanıza dahil edebilirsiniz. Alaçatı, dünyanın en iyi rüzgar sörfü yapılan yerleri arasında. Bölgenin plajlarında sörf, su kayağı ve dalış gibi su sporları yapılabilmekte... Ayrıca güzel bir alışveriş yapmak için Çeşme’nin küçük hediyelik eşya dükkânları ve giyim üzerine satış yapan mağazaları da gezebilirsiniz. Boyalık gezilecek ve görülecek yerler listenize Çeşme´yi mutlaka dahil edin.

Boyalık Yapılacak Aktiviteler

  • Boyalık Koyu’nu baştan sona keşfedin, koyun plajlarında bol bol kulaç atın.
  • Sörf başta olmak üzere su sporları için Alaçatı ve Ilıca’yı tercih edin.
  • Sabah saatlerinde yürüyüş yaparak güne zinde başlayın.
  • Gece eğlenmek isterseniz tercihinizi Çeşme ve Alaçatı´daki eğlence mekânlarından yana kullanın.
  • Boyalık’ta Ne Yenir?

    Boyalık’taki restoranlarda Türk mutfağına ait birçok lezzeti denerken yöresel yemekleri keşfetmeyi de ihmal etmeyin. Küçük bir Ege beldesi olan Boyalık’ta, Çeşme’nin yöresel mutfağına ait; midye dolma, kumru, mevsimine göre balık, kabak çiçeği dolması, soya soslu sıcak kalamar, deniz börülcesi, sakızla yapılmış reçel ve dondurmanın tadına mutlaka bakmalısınız. Boyalık’ta gözleme ve pide yiyebileceğiniz esnaf lokantaları da bulunuyor.