Kalem Burnu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Boyalık Koyu: Kalem Burnu, Boyalık Koyu’na 3 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Boyalık’taki beach ve plajlarda denizin tadını çıkarabilir, kamp kurabilir ve kıyısı boyunca sıralanan kafe ve restoranlarda yeme-içme ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Koyun sahip olduğu plaj 5 kilometre uzunluğundadır. Son yıllarda popülerliğini hızla arttırmış olup, otelleriyle turistlerin konaklama ihtiyacına da cevap vermektedir.

Çeşme Ilıca: Çeşme Ilıca, Kalem Burnu gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz popüler tatil beldelerinden biri. Ilıca ile Kalem Burnu arasında 4 kilometre var ya da yok. Çeşme’nin doğasına, güneşine ve rüzgarına eşlik eden Ilıca, plajıyla birçok aktiviteye de dahil olma imkanı veriyor. Ayrıca damla sakızı ile yapılan ürünleriyle de oldukça popüler bir bölge olup, alışveriş ve gece hayatı ile de ön plana çıkmakta…

Aya Yorgi Koyu: Çeşme’nin en popüler tatil noktasından biri olan Aya Yorgi Koyu’na rotanızı çevirerek koyun beach ve plajlarında gün boyu denize girebilirsiniz. Hareketli bir yaz sezonu geçiren Aya Yorgi Koyu’nun gece hayatı da yaz boyunca hareketliliğini koruyor.

Alaçatı: İzmir-Çeşme’nin en kısa sezonuna sahip, fakat bir o kadar popüler tatil beldelerinden biridir Alaçatı. 28 günlük sezonuna rağmen gerek su sporları, gerekse gece hayatıyla ön plana çıkan Alaçatı, Kalem Burnu’na 7 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Windsurf, kitesurf, kiteboard gibi su sporları aktivitelerini deneyebileceğiniz beldede küçük alışveriş turları atabilir ve damla sakızı ile yapılan yöreye özgü ürünleri deneyebilirsiniz. Kalem Burnu gezilecek yerler listenize Alaçatı´yı dahil edebilirsiniz.

Kalem Burnu Yapılacak Aktiviteler

  • Kalem Burnu plajları başta olmak üzere; Çeşme Ilıca, Aya Yorgi ve Boyalık denize girmek için tercih edebileceğiniz noktalar.
  • Kitesurf, windsurf ve kiteboard Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gereken su sporları aktiviteleridir. Bunlardan birini kesinlikle deneyin.
  • Çeşme’nin birbirinden güzel koylarında sualtı dünyasını keşfetmek için dalış turlarına katılın.
  • Sabah kahvaltınızda mutlaka boyoz ve kabak çiçeği dolmasının tadına bakın.
  • Çeşme gece hayatı yaz sezonu boyunca hareketliliğini koruyor. Kalem Burnu’ndan Aya Yorgi’ye, Çeşme Merkez’e veya Alaçatı’ya geçerek bölgenin ünlü barlarında eğlencenin tadını çıkarın.
  • Kalem Burnu’nda Ne Yenir?

    Ege Denizi’ne kıyısı olan her bölge gibi Çeşme-Kalem Burnu’nda da taze balık tüketebilir, zeytinyağlı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan İzmir-Çeşme’nin en ünlü lezzetleri; boyoz, kabak çiçeği dolması, kumru ve kavundur. Bunların yanı sıra midye dolma, damla sakızla yapılan reçeller ve sütlü levrek en sevilen yöresel tatlardır. Önemli bir turizm bölgesi olan Çeşme’de yöresel mutfağın dışında Türk ve Rum mutfağına ait lezzetler sunan restoranlar da bulunuyor. Eğer tercihinizi balık restoranlarından yana kullanacaksanız Ege’nin ünlü mezelerini de tatmayı ihmal etmeyin.