Akyarlar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kemer Köyü: Akyarlar’a çok yakın olan Kemer Köyü’ne mutlaka uğrayın. Köyün doğasını keşfetmek için yola koyulduğunuzda güler yüzlü köy insanları sizlere severek rehberlik edecektir.

Hüseyin Burnu Feneri: Akyarlar’ın denizine doğru konuşlanmış olan Hüseyin Burnu Feneri, hem sade mimarisi hem de manzarasıyla görülmeye değer bir bölge. 1931 yılında Fransızlar tarafından inşa edilen fener, Akyarlar’ın Kos Adası’na en yakın noktasıdır.

Karaincir Plajı: Bodrum Akyarlar’ın denize girmek için en popüler yeri Karaincir Plajı’dır. İnce kumlarıyla, berrak deniziyle yaz sezonunda yoğun ilgi gören plajda dinlendirici saatler geçirebilirsiniz.

Termera Antik Kenti: Akyarlar’a 10 kilometre uzaklıkta, Turgutlu beldesinde yer alan Termera Antik Kenti, Leleg şehirlerinden biri. Antik kentin tarihi M.Ö. 6. yüzyıla dayanıyor. Günümüze sadece kentin ana giriş kapısı ve surları gelebilmiş durumda. Yine de Leleg şehirlerinden biri olması sebebiyle gezilebilir bir bölgedir.

Akyarlar Yapılacak Aktiviteler

  • Günün ilk saatlerini Akyarlar plajlarında denize girerek ve güneşin tadını çıkararak geçirin.
  • Akyarlar’da yapabileceğiniz en eğlenceli aktivite rüzgar sörfüdür. Gerekli malzemeleriniz varsa sörf yapmadan Akyarlar’dan ayrılmayın.
  • Bölgenin çevresindeki koylarda dalış yapıp sualtı dünyasına yakından tanık olun.
  • Günübirlik tekne turları ile Akyarlar’ın çevresindeki koyları teker teker keşfedin. Mola verdiğiniz her noktada denize girin.
  • Akyarlar’da Ne Yenir?

    Hafif ve sağlıklı yemeklerin süslediği yöresel bir mutfağa sahiptir Akyarlar. Sahil kıyısı boyunca sıralanmış restoranlarda balık çeşitlerinden salataya, çorbalardan otlu yemeklere kadar birçok lezzeti deneyebilirsiniz. Ahtapot çorbası, otlu börek, balık salataları ve ızgaralar Akyarlar tatilinizde damağınızla buluşturmanız gereken diğer lezzetlerdir.